TREK

Americká firma Trek vznikla v roce 1976, kdy pět nadšenců zahájilo ve staré stodole výrobu kol s ocelovými rámy. V roce 1985 již produkují kvalitní hliníkové rámy a jako jedni z prvních na světě vyrábí již v roce 1986 karbonové silniční kolo. V roce 1993 představuje značka své první celoodpružené kolo. V roce 1999 přichází první kolekce, která respektuje ženskou anatomii – jde o kola dodnes označovaná písmeny WSD (Women Specific Design). V roce 2011 se součástí společnosti stává legendární značka Gary Fisher, která je nabízena v rámci speciální kolekce Treku. Značka se tak stává nepřekonatelnou v oblasti nastupujících 29" kol. 


Kategorie značky TREK v naší nabídce


Produkty značky TREK

Dalších 40
Celkem 561 produktů

Více o značce TREK

Začátky americké firmy Trek se datují do roku 1976, kdy pět nadšenců zahájilo ve staré stodole v městečku Waterloo (stát Wisconsin) výrobu kol s ocelovými rámy. V roce 1985 již produkují kvalitní hliníkové rámy a jako jedny z prvních na světě vyrábí již v roce 1986 karbonové silniční kolo. V roce 1993 představuje značka své první celoodpružené kolo. V roce 1998 začíná značka sponzorovat Lance Armstronga, který se vrací k závodění po překonání rakoviny a nikdo jiný v něj nemá důvěru.

O rok později Armstrong získává první ze svých sedmi vítězství na Tour De France, a to  na sériovém modelu 5500 OCLV Carbon. Ve stejném roce, tedy 1999 přichází první kolekce, která respektují ženskou anatomii – jde o kola dodnes označovaná písmeny WSD (Women Specific Design). V roce 2000 vyhrává Wade Bootes na Treku dual slalom ve Světovém poháru a severoamerický pohár NORBA. V následujících letech získává značka další vítězství jak v kategorii silničních, tak horských kol.

Rok 2007 přináší řadu technologických novinek, k nejvýraznějším patří systém Active Breaking Pivot u celoodpružených modelů.  To pokračuje v roce 2010, kdy jsou systémy ABP, Full Floater a EVO link použity na všech celoodpružených modelech značky. V roce 2011 se součástí společnosti stává legendární značka Gary Fisher, která je nabízena v rámci speciální kolekce. Značka se tak stává nepřekonatelným v oblasti nastupujících 29" kol. 

  • Ověřeno zákazníkyOvěřeno zákazníky
  • Kamenné pobočkyKamenné pobočky
  • Doprava od 1990 zdarmaDoprava od 1990 zdarma
  • 60 dní na vrácení zboží60 dní na vrácení zboží
  • Udržitelný e-shopUdržitelný e-shop