PIVOT ve SKI A BIKE CENTRUM RADOTÍN

Na konci letošní sezóny se nám podařil další skvělý úlovek. Stali jsme se totiž prodejcem prémiových biků PIVOT a rozšiřujeme tak nabídkovou řadu o několik skvělým modelů se zaměřením na trail a enduro jízdu.

HISTORIE ZNAČKY PIVOT

Americká značka z Arizony zůstává dodnes v privátních rukou svého zakladatele. Chris Cocalis je jedním z otců zakladatelů trailového a enduro ježdění na západním pobřeží. Jako jezdec a závodník si na přelomu 80.let začal upravovat svoje stavby, což vedlo ke vzniku a založení jeho první značky Titus. Tato značka se soustředila na celoodpružené stavby a velmi prograsivně zkoušeli kombinovat více materiálů, kde dominoval tehdy "boží" titan. Éra BMX, které propadnul Chris jako dítě a následná fascinace trailem ho přes zkušenosti s Titusem dovedla k založení jeho druhého projektu - Pivot Cycles. Fantastický rozhovor se zakladelem Chrisem Cocalisem o značce Pivot zde.

TECHNICKÉ DNA

Zůstalo nadšení pro high-tech a inovace, tentokrát ne ale jen v oblasti materiálu, ale především geometrie. PIVOT se tam pyšní extrémně tuhými, efektivními a funkčními stroji. Výsadní doménou je výjimečná dynamika jízdy a efektivnost "práce" při jízdě, jejíž centrálním bodem je DW-link. PIVOT při vývoji odpružení spolupracuje v úzké kooperaci s FOX. Technologie Live Valve je vlastně vyvíjen výhradně mezi těmito dvěma firmami. Zajímavá je i filozofie při stavbě rámu a prací s karbonem.

PROČ PIVOT V SBCR?

Vybíráme pro vás nejlepší výbavu pro cyklistiku a není proto divu, že při dalším rozšiřováním portfolia značek u nás padla volba na PIVOT CYCLES. Jejich kola jsou výjimečně technicky zpracovaná a skvěle fungují. Oceňujeme možnost konfigurovace modelu PIVOT podle svých požadavků. Každé kolo je tak originál a byla by velká náhoda, kdybyste potkali v Čechách dva stejné PIVOTy.


MODELOVÉ PORFOLIO PIVOT

 

TRAIL 429

Čistokrevné All-Mountain kolo Pivot Trail 429, které je postaveno na karbonovém rámu s perfektně vyladěnou geometrií a odpružením DW-Link. Tento již proslulý systém nabízí precizní citlivost na jemných nerovnostech a zároveň houževnatost po celé délce 120 mm zdvihu. Speciálně tvarovaná zadní stavba společně s technologií SuperBoost a širokou středovou základnou tvoří extrémně tuhý celek.

MACH 4 SL

Vlajková loď Pivotu v segmentu cross-country. Mach 4 SL je postaven na nejlehčím a nejtužší rámu značky Pivot, který společně s patentovaným odpružením DW-Link vykazuje perfektní parametry ve výjezdu kopce, náročných sjezdech a drobných nerovnostech. Kolo je osazeno špičkovou bezdrátovou sadou Sram XX1 AXS a nejvyšším odpružením Fox Factory o zdvihu 100 mm. Nízkou hmotnost a perfektní akceleraci zajišťují výplety DT-Swiss XRC 1200.

SWITCHBLADE

Swithcblade je (společně s Mach 4) nejnovější generací kol od Pivotu. Vynikající kolo na pomezí all mountain a endura. Tuhý a lehký karbonový rám se systémem odpružení DW-Link dává kolu excelentní vlastnosti v těžkém terénu i ve výjezdech. Systém DW-Link poskytuje 100% efektivitu odpružení po celé délce 142 mm zdvihu. Kolo je osazeno špičkovým odpružením Fox Factory se 160mm zdvihem vpředu a 142 mm zdvihem vzadu. Bleskově řadící mechanická sada Sram X01.

FIREBIRD

Plnohodnotný endurový speciál Pivot Cycles Firebird Pro X01, který v rámci světové enduro série těžko hledá konkurenci. Firebird je postavený na extrémně tuhým a odolným rámu vybavený systémem odpružení DW-Link. Odpružení Fox Factory se zdvihem 170 mm vpředu a 162 mm vzadu poskytuje dostatek prostoru na ten nejtěžší terén. Použitý systém DW-Link také eliminuje nepříjemné houpání ve výjezdech. Osazeno špičkovou sadou Sram X01.

- - -
KLÍČOVÉ PRVKY A PŘEDNOSTI KOL PIVOT

DW-link

Prvním bodem zájmu je odpružení a DWlink. Právě to dělá z Pivotu výjimečné kolo s maximálně přesnou odezvou a ovládáním. Zadní stavba je v podstatě jeden kus, krátká ramena, vahadla a masivní ložiska. Disponuje skvělou kombinací vysoké stability při šlapání a zároveň extrémní citlivosti na sebemenších nerovnostech. Systém odolává záběru do pedálů a tahu řetězu, který funguje vůči setrvačným silám (anti-squad). Navíc je odpružení nezávislé na brzdě.

Karbon je "jen" jeden

Pokud si hodláte pořídít Pivota odpadá starost s kvalitativní třídou karbonu jako u jiných značek. Tady neexistuje žádné odstupňování, kupují si vlákno a sami si jej zaplétají a vrství. Samotný technologický postup výroby rámu si Pivot Cycles drží v tajnosti.

Live Valve

Hi-tech úroveň v odpružení. V přímé spolupráci s FOX vyvíjeli elektronickou řídící jednotku odpružení. Skrze rychlost, tlak, rázy a gyroskop propočítává odezvu v řádu 3 desetin sekundy.

Standard SuperBoost Plus

I tady je hlavní myšlenkou tuhost a efektivnost při dynamice jízdy. Atypický rozměr zadního náboje dává prostor zadní kazetě, společně se středovým složením PressFit BB92 a speciálně profilovanou zadní stavbou tvořící celek, kde jediný pohyb vytváří jen a pouze tlumič. Celé spojení umožňuje zachování perfektní řetězové linky bez nežádoucího křížení řetězu a tvoří robustní základnu pro systém odpružení DW-Link.

 


Ohledně testovací jízdy některého z modelů PIVOT
a pro bližší informace piště na:
[email protected]