Ski a Bike Centrum Radotín 
Od dobré nálady Vás dělí jen jedna jízda

Rádi bychom Vás pozvali do našeho cyklistického ráje na jihozápadním okraji Prahy. Vytvořili jsme pro Vás oázu Ski a Bike Centrum Radotín, kde se setkávají lidé s vášní pro cyklistiku a lyžování, stejně jako Vy. Od dobré nálady Vás dělí jen jedna jízda.
Vzhůru do Radotína!

"Jsme rodinná firma fungující od roku 1988. Za těch více jak 35 let se vůbec nic nezměnilo. Cyklistika a lyžování je stále naší vášní"
 

vzhůru do Radotína

-----------------

Oživili jsme Vindyšovu továrnu

Před pár lety byl zarostlý areál hal téměr na spadnutí, ale začátkem 20. století tomu tak nebylo. Tehdy tady stávala továrna na tělocvičné náčiní všeho druhu. Ta v době svého největšího rozmachu zásobovala svými výrobky nejen české sokoly, ale exportovala do Evropy, a dokonce i do Spojených států.
Rozhodli jsme se, že Vindyšově továrně vdechneme nový život.

Vindyšová továrna

Ze staré továrny vznikl svatostánek cyklistiky.

Máme obrovskou radost, že nás oslovil světoznámý magazín Forbes. V krásném článku se dozvíte vše o našem areálu, včetně začátků naší firmy a vzniku nového svatostánku v Radotíně. Přejeme příjemné čtení. #vzhurunakopec 

článek


Vindyšova továrna ožila díky patriotům. Chceme být inspirací.

Toto je nadpis článku v časopise Finmag, kde v rozsáhlém rozhovoru vyzpovídali spolumajitele SBCR Kateřinu a Lukáše Princovi. V článku se dozvíte, kde vznikl v roce 1988 nápad ke zrodu Ski a Bike Centrum Radotín, o začátcích ve sklepě a zárodku rekonstrukce Vindyšovy továrny. Přejeme příjemné čtení.
#vzhurunakopec

článek


Jak se brownfield proměnill v centrum sportu

Adam Gebrian se namísto vlastního navrhování staveb vědomě rozhodl pro propagaci architektury, teoretickou a kritickou práci. V roce 2015 byl dokonce oceněn "architektem roku". V pořadu Překvapivé stavby představuje významné objekty česko-slovenské moderní architektury. Máme radost, že jsme se do jeho hledáčku dostali také my. Ve videu se dozvíte jaké úskalí nesla rekonstrukce našeho areálu. Užijte si video! #vzhurunakopec

video


Prezident Petr Pavel navštívil Vindyšovu továrnu

20. května 2024 nás svou návštěvou poctil prezident České republiky Petr Pavel. Strávil v prostorách naší prodejny celé dopoledne, v rámci něhož jsme měli možnost s panem prezidentem prohodit pár slov.
Při této příležitosti nám velmi ochotně podepsal svou ilustraci od Tomski&Polanski, která nám tak bude připomínkou této významné události v historii společnosti.
Důvovedem prezidentovi návštěvy bylo konání významné byznysové údálosti reVize Česka 2024, kterou zahájil. 

článek


-----------------

Radotín je pro všechny, kteří hledají jiný zažítek

Nechceme být pouze obyčejná prodejna, ale místo, kde se budou scházet nadšení cyklisté a cyklistky a trávit zde společné chvíle. V našem areálu se navíc zabaví celá rodina. Venkovní prostory nabízí skvělé posezení, kde si můžete užít kávu, limonádu nebo pivo během letních dnů. Dále je k dispozici dětské hřiště, pumptrack a umělecká díla, která dodávají prostoru nezaměnitelnou atmosféru.

Když zrovna nenakupujete, tak můžete navštívít VELO restaurant nebo letní Trilobit bar, kde si pochutnáte na moderní gastronomii. Chtěli jsme docilít toho, abyste z návštěvy u nás měli úplně jiný zažítek a mohli tady společně trávit klidně celé odpoledne.

velo-restaurant.cz

-----------------

V Radotíně jsme připraveni na jakýkoliv kopec

Ve Ski a Bike Centrum Radotín máme vše, co vůbec můžete na jakýkoliv kopec potřebovat. Specializovaná prodejna pro cyklistiku a lyžování uspokojí náročné požadavky závodníků i rekreačních sportovců od hlavy až k patě. V Radotíně samozřejmě nezapomínáme ani na ženy cyklistky, které určitě potěší skvěle vybavená dámská sekce.
Najdete u nás prémiové značky jako Rapha, PNS, Maap, Pedaled, Isadore, 7meshFestkaRepete a další, které v CZ/SK najdete pouze u nás v Radotíně.

kola-radotin.cz

Co kdyby Vám někdo pomohl a celý Váš svět jel nahoru?

Neprodaváme jenom zboží, ale nabízíme vám také prémiové služby od testovacího centra, Retül bike fitu, možnosti privátního nákupu až po veškerý servis, custom stavby z naší dílny DREAMBike.Lab a půjčovnu kol. Pomůžeme vám s čímkoliv a váš svět pojede nahoru.

naše služby

 • SERVIS JÍZDNÍCH KOL

  • profesionální technici a vybavení
  • rychlé provedení
  • specializovaný servis vidlic a tlumičů
  Oservisovat kolo
 • RETÜL BIKE FIT

  • odborné nastavení kola dle parametrů jezdce
  • prevence či odstranění zdravotních problémů
  • zvýšení výkonu i pohodlí
  info o rezervaci
 • DREAMBIKE LAB

  • zakázkové stavby a přestavby kol
  • fine-tunning a custom úpravy
  • prodej prémiových sad a komponentů
  vstoupit do DREAMBIKE LAB
 • TESTOVACÍ CENTRUM

  • nové modely Specialized, Trek a Cannondale
  • možnost vyzkoušení před nákupem
  kompletní nabídka testcentra
 • PRIVÁTNÍ NÁKUP

  • specialista se věnuje jen vám
  • bez čekání a i mimo otevírací dobu
  • bezplatně na objednání
  objednat privátní nákup
 • RAPHA V PRAZE

  • první prodejna RAPHA v Praze a Česku
  • oblečení a další doplňky
  • v kamenné prodejně i eshopu
  prodej Rapha

-----------------

Komunita, eventy a SBCRides
"Štěstí je skutečné, pouze je-li sdíleno.”

Pojeďte společně s námi objevovat nekonečné krásy cyklistiky. Jednou z naších hlavních vizí je aktivní podpora cyklo komunity a z tohoto popudu vznikly i akce #SBCRide. Jedná se o námi organizované vyjížďky v okolí Radotína, na kterých potkáte stejně naladěné cyklisty nebo cyklistky a užijete si příjemné chvíle v sedle. Mimo společné vyjižďky pořádáme komunitní akce pro celou rodinu (dětský den, čarodějnice atd.), kdy náš areál ještě více ožije a pocítíte tu neuvěřitelnou energii Vindyšovy továrny. 

Máme také jeden z nějvětších STRAVA klubů v Česku, kam pravidelně posíláme fotky z našich vyjížďěk a najdete zde i další připravované SBCRides.

kalendář akcí

-----------------

Náš areál sbírá ceny

Nově zrekonstruovaný areál Vindyšovy továrny sbírá také nominace a ceny. V oblasti designu a architektury byl finalistou České ceny za architekturu v roce 2020. Interiér restaurace získal prestižní mezinárodní ocenění Grand Prix BIG SEE Awards 2021.

Za rok 2022 se nám podařilo vyhrát soutěž VISA CZECH TOP SHOP. Celá soutěž je analogií Michelinských hvězd udělených restauracím. Do soutěže se nelze přihlásit. Porotci soutěže každý měsíc inkognito navštěvují a hodnotí prodejny, které jsou nominovány odborníky z oboru. Z 12 vítězů jednotlivých měsíců určí finálová porota závěrečné pořadí nejlepších prodejen roku a celkového vítěze. A tím jsme byli v roce 2022 právě my!

-----------------

Jsme hrdými partnery

Potkat nás můžete také na významných sportovních a kulturních akcích. 

-----------------

Najdete u nás i bohatý dětský svět Skibi

dětský svět skibi