Specialized S-Works - stvořeno bez kompromisů

Co je S-Works

Označení S-Works nesou top modely kol americké značky Specialized. Jsou vyráběna za použití nejpokročilejších technologií a z nejlepších dostupných materiálů. Při jejich navrhování neřeší Specialized náročnost výroby ani náklady na vývoj, relevantním kritériem je pouze posunutí kvality, technologie a výkonu kola kupředu.

Jak říkají samotní inženýři Specialized:
„Pro S-Works není žádná investice příliš vysoká, žádný ideál příliš abstraktní a žádný design příliš extrémní. Jde o produkt, do kterého vkládáme své nejlepší schopnosti. Někomu přijde spíš jako posedlost. To pro nás ale není urážka. Nejspíš to totiž zní z úst těch, které necháváme daleko za sebou.“

Pokud patříte k těm, kteří chtějí jen to nejlepší stran vybavení i vlastního výkonu, kteří touží neustále posouvat hranice možného a nikdy nezůstávají stát, pravděpodobně máte gen S-Works zakódován ve své DNA.

Špičkové komponenty a vyladěné rámy

Významným atributem modelů S-Works je to, že všechny jejich komponenty splňují nejvyšší možný standard. Žádná součástka těchto kol není méně kvalitní, ani zde nedělají konstruktéři značky kompromisy.

Obrovská pozornost je samozřejmě věnována také rámům, takže lze říci, že - na rozdíl od konkurenčních kol - v kolekci S-Works má každý model svůj vlastní specifický rám. Lze tak hovořit  o rámu Tarmac, Shiv, Venge, Allez, Roubaix, Epic, Ruby, Stumpjumper FSR Evo, Epic Hardtail, Enduro a Shiv TT.

Nevíc je v rámci systému Rider First Engineered vyvíjena každá rámová velikost zvlášť a každá tak vlastně tvoří samostatné, specifické kolo.

Při výběru modelu S-Works je proto důležité věnovat pozornost odlišnostem jednotlivých rámů, abyste zjistili, který z nich vám bude opravdu nejlépe vyhovovat.

Historie S-Works

Původně byly modely S-Works vyvinuty pro profesionální závodníky. Tato kola sice posouvala možnosti maximálního výkonu, ovšem za cenu mnohých kompromisů v oblasti pohodlí jezdce, dlouhodobé trvanlivosti a také ve vysoké náročnosti na servis. Rozhodně nešlo o modely, které by bylo možno komerčně nabízet.

Ovšem po 40 letech vývoje S-Works modelů se inženýrům značky Specialized podařilo skloubit u těchto modelů ty nejlepší jízdní vlastnosti s uživatelským pohodlím a vysokou trvanlivostí. Samotná značka to deklamovala výstižným tvrzením, že eliminovala veškeré rozdíly mezi ”nejrychlejším” a ”nejlepším.”

Prodej modelů S-Works

Modely S-Works nelze zdaleka koupit všude. Výrobce jejich prodej svěřuje pouze hrstce pečlivě vybraných prodejců, kteří dokáží poskytnou svým zákazníkům špičkové služby v oblasti poradenství a servisu.

Každá komponenta modelu S-Works je v podstatě unikátní a je efektivně propojena s ostatníma součástmi kola. Rám, kola i všechny ostatní součástky musí být perfektně vyladěny, aby kolo splňovalo ta nejnáročnější očekávání. Každý chyba při servisování může značně znehodnotit kolo a jeho uživatelskou hodnotu.

Proč S-Works u nás?

Ski a Bike Centrum Radotín získalo statut autorizovaného S-Works centra už před lety a od té doby stále splňuje náročné požadavky pro jeho udržení. Jsme dlouholetí prodejci kol Specialized a značku i její produkty dokonale známe.

Díky tomu vám můžeme nabídnout mnohem víc než většina běžných cyklistických prodejen. Můžeme vás pozvat do vysněného světa S-Works.

Co zde najdete? Přesně to, k čemu sami už dávno podvědomě tíhnete, po čem toužíte a co dříve nebo později prostě budete muset mít:

 

K S-Works BG Fit Retül zdarma!

Jako bonus vám ke každému zakoupenému modelu S-Works poskytneme zcela zdarma nastavení posedu za pomoci nejpokročilejšího kamerového systému BG FIT Retül v hodnotě 3.900 Kč. Samozřejmostí je i odborné poradenství a možnost otestování kol před prodejem. Pro optimální a pohodlný výběr vašeho „S-Worksu“ využijte naší unikátní bezplatné služby Privátní nakupování.