Top tipy z naší nové rozšířené nabídky treter

Z naší nabídky jsme vybrali dvanáct modelů treter od Sidi, Specialized, Northwave, Giro a Mavic, které jsou z našeho pohledu něčím výjimečné. Pokud uvažujete o nových cyklistických tretrách, může to být pro vás zajímavé. Další tretry najdete v sekci cyklistické tretry

MTB tretry:

Sidi MTB TIGER MATT CARBON SRS - 9 900 Kč - TOP tip na tretry bez kompromisů

Líbí se nám: skvělý systém zapínání, závodní střih, karbonová podrážka s vyměnitelnými kolíky pro chůzi v terénu. Pata je řešená tak, aby se tretra za žádných okolností nevyzouvala. Nekompromisní tretry pro ty, co chtějí co nejlepší kvalitu.

Specialized Expert XC - 5 499 Kč - TOP tretry pro závodní použití v nižší ceně

 

Líbí se nám: poměr cena/výkon. Tyhle tretry jsou odvozené od nejvyšších modelů od Specialized a mají všechno potřebné i pro jezdce, kteří jezdí opravdu hodně a občas závodí. Přitom nestojí 8-10tis. Kč. Zapínání na je na BOA kolečko, kterým si jemně můžete tretry dotáhnout podle potřeby. Karbonová podrážka je tuhá a lehká. Vzorek na podrážce je udělaný tak, aby neklouzal, když budete potřebovat v terénu popoběhnout do kopce nebo přes překážku. 

Giro Cylinder - 3 299 Kč - TOP tretry v ceně okolo tří tisíc Kč 

Líbí se nám: z našeho pohledu asi nejlepší tretry v cenové relaci okolo tří tisíc Kč. Tretry Cylinder mají tvar, který sedne většině jezdců, a navíc se dělají i verzi pro vyšší nárt (Giro Cylinder HV+ Black) i v provedení pro dámy (Giro Cylinder W Black). Pevná nylonová podrážka se slušnou tuhostí a vzorkem, který vás podrží při chůzi na kluzkém povrchu. Zapínání je na BOA kolečko, které se většinou používá u dražších modelů. Za zmínku stojí také, že model je k dispozici hned v několika barevných kombinacích.

Giro Rumbler - 2 499 Kč - TOP tretry s civilním vzhledem 

Líbí se nám: Super tretry civilního vzhledu, které lze použít jak pro ježdění na horském kole, tak pro městskou vyjížďku. Příznivá je také  jejich cena.

MTB dámské tretry:

Specialized Womens Expert XC - 5 699 Kč - TOP tip pro bajkerky, které závodí

Líbí se nám: podobně jako u pánského modelu jde o tretry, které mají vše jako topmodely, ale nestojí 8-10tis. Kč. Zapínání na otočné BOA kolečko pro jemné dopnutí bot. Karbonová podrážka je tuhá a lehká a má na sobě dobře zvolený vzorek, který neprokluzuje. Perfektní dámská varianta treter určených pro časté ježdění a občasné závodění. 

Northwave Razer - 3 999 Kč - náš favorit na dámské tretry pod čtyři tisíce Kč

 

Líbí se nám: super poměr cena/výkon. Rozumně tuhá kompozitní podrážka vyztužená karbonem. Opět zapínání na otočné kolečko, které dovolí tretry jemně dotáhnout. Atraktivní vzhled. To vše za méně než 4 000 Kč, což znamená skvělý poměr ceny a výkonu.

Specialized Womens Riata - 2 399 Kč - TOP tip v ceně okolo dvou tisíc Kč

Líbí se nám: jednoduché tretry, které jsou ale kvalitně provedené a dobře vypadají. Zapínání na tři suché zipy. To vše v ceně 2.399 Kč. Dostupné tretry pro dámy, ideální na cykloturistické výlety i sportovní MTB vyjížďky.

Silniční tretry:

Specialized S-Works Exos - 12 999 Kč - TOP silniční tretry bez kompromisů

 

Líbí se nám: cena je omračující, ale jde jednoduše o top tretry s nejnovějšími technologiemi a nejnižší váhou. Systém zapínání pomocí otočného kolečka Boa. Váží pouhých 150 gramů, přitom nechybí žádná charakteristika bot Body Geometry – podélná podpora klenby, varus klín a metatarzální výstupek.

Mavic Cosmic Boa - 3 399 Kč - TOP tip na silniční tretry okolo tří tisíc Kč

Líbí se nám: Poměr cena/výkon. Tyto tretry mají střih a výbavu podobnou dražším modelům. Pohodlná ale dostatečně výkonná podrážka z kompozitu, zapínání na BOA kolečko, vše v ceně lehce nad 3 000 Kč.

Sidi Genius 7 Woman - 4 500 Kč - TOP tip pro zapálené silničářky

Líbí se nám: Opět rozumná cena, pokud se přihlédne k výbavě. Karbonová podrážka, zapínání na přezku s ráčnou. Skvělá volba pro náročnější cyklistiky. Tretry jsou vhodné pro sportovní i závodní použití.Většina cyklistek ocení i vzhled.

Specialized Womens Remix - 2 599 Kč TOP tip na levnější dámské tretry se zajímavým vzhledem

Líbí se nám: neotřelý a výrazný vzhled. Rekreační dámské tretry na silničku i spinning, vybavené gumovou podrážkou, dost tuhou pro jízdu, ale pohodlnou i pro chůzi.

Dětské tretry:

Northwave Hammer 2 Junior - 1 999 Kč - TOP tip na tretry v dětské kategorii

 

Líbí se nám: dětských treter je jak šafránu. Většina juniorů tak jezdí v dospělých tretrách o malých velikostech. Ne vždy takové tretry sedí na dětskou nohu. Zde jde juniorské tretry vyvíjené přímo pro děti od legendární italské značky. Skvělé pro začátky s cyklistikou i pro mladé ambiciózní jezdce, kteří chtějí rychle získat správné návyky a rozvíjet cyklistické dovednosti.