Specialized Stumpjumper FSR 2016 – nová geometrie a nákladový prostor!Americký Specialized představil v polovině května nově přepracovaný Stumpjumper FSR. Legendární model, který poprvé spatřil světlo světa již v roce 1981, obdržel pro rok 2016 zcela novou geometrii rámu a může se pochlubit i dalšími inovacemi.

Stumjumper 2016 je nabízen ve variantách s koly o rozměrech 29“ i 27,5“ (650B). Modely na kolech 27,5“ přitom nově mají rámovou geometrii navrženou přímo pro tento menší rozměr kol.

U obou rozměrů se pak nová geometrie liší mírně položenější hlavovou a vzpřímenější sedlovou trubkou, menším rozvorem kol a kratší zadní stavbou. Mírně se rovněž zvýšil střed a kolo se v obou variantách nepatrně zkrátilo.Zatímco u varianty 27,5“ zůstává přední i zadní zdvih stejný, tedy 150 mm, varianta s většími koly zdvih oproti modelům 2015 zvýšila, a to u přední vidlice ze 130 na 140 mm, u tlumiče pak ze 130  na 135 mm.

Zajímavou novinkou je „nákladový prostor“ s gumovými dvířky SWAT Doors ve spodní rámové trubce, který nabízejí všechny karbonové modely. Dovnitř se pohodlně vejde například náhradní duše, pumpička a nářadíčko.Kromě základního modelu Comp mají ostatní Stumpjumpery FSR 1x11 převodů. Všechny pak disponují teleskopickou sedlovkou a novými tlumiči Fox Rx Trail Tune, vyladěnými přímo řadu Stumpjumper FSR. Samozřejmostí je technologie Autosag pro automatické nastavení tlumiče na hmotnost jezdce.


Ve Ski a Bike Centru Radotín budou první nové Stumpjumpery FSR 2016 v prodeji na přelomu května a června 2015. V e-shopu je najdete v sekci celoodpružená kola Specialized.
Stumpjumper FSR Comp Carbon 29 - white/black


Stumpjumper FSR Comp 29 - moto green/black