Silniční kolo Cervélo S5 Ultegra – black

Akce - zdarma nastavení kola BG Fit Retül viz. níže. Špičkové a extra lehké silniční kolo s aerodynamickým rámem, které je vynikající na rovině i v kopcích. Vybaveno přesným a rychlým řazením Shimano Ultegra. Více

Prodej produktu ukončen.

Vyberte si prosím podobné zboží.

Základní informace

Kategorie Závodní silniční kola
Určení pánské
Značka Cervélo
Katalogové číslo 61507023

Technické parametry

Barva šedá
Barva rámu šedá
Velikost kola 48, 51, 54, 56, 58, 61
Průměr kol 700c
Konstrukce Bez odpružení
Sezóna 2017
Opotřebení nová
Modelová řada Cervélo S
Pokročilost jezdce Závodní
Materiál rámu karbon
Brzdy v-brzdy / cantilever
Rychlosti/převody 2x11
Rám Cervélo All Carbon, Tapered S5
Katalogové číslo 61507023
Přední kolo Mavic Cosmic Elite
Zadní kolo Mavic Cosmic Elite
Přední plášť Mavic Yksion Comp (23-622)
Zadní plášť Mavic Yksion Comp (23-622)
Kliky Rotor 3D30 BBright
Převodníky 52/36
Střed Rotor PF-30
Řazení Shimano Ultegra
Přesmykač Shimano Ultegra
Přehazovačka Shimano Ultegra
Kazeta Shimano Ultegra (11-25)
Řetěz Shimano Ultegra
Přední brzda Shimano Ultegra
Zadní brzda Shimano Ultegra
Řídítka Cervélo Aero
Představec FSA K-Force CSI
Sedlo fi'zi:k Antares
Sedlovka Cervélo Carbon, Aero, Single-Position

Popis produktu

Akce - zdarma nastavení kola BG Fit Retül

Líbí se Vám Cérvelo a rádi byste si ho pořídili? Chcete se o poradit o velikosti, osazení, nebo si Cervélo vyzkoušet? Stačí napsat na vip@kola-radotin.cz a postará se o Vás náš specialista na značku Cervélo.

*Fotky detailů jsou pouze ilustrační – specifikace na fotce nemusí odpovídat skutečnosti.

Cervélo S5 Ultegra je špičkové silniční kolo, které díky aerodynamickému tvaru rámu i všech komponent vykazuje vynikající jízdní vlastnosti na rovině, ale zároveň se díky nízké hmotnosti může směle měřit s vrchařskými speciály.

O univerzalitě modelu S5 mluví to, že na něm vyhrál Steve Cummings například jednu z horských etap Tour de France 2016.

  • Přepracovaný model přináší oproti svému předchůdci celou řadu vylepšení. Nový rám se závodní geometrií nabízí o 6 % vyšší tuhost v oblasti středu, což vede ke zlepšení efektivity šlapání. Zvýšení torzní tuhosti hlavové trubky o 35 % a laterální tuhosti vidlice o 17 % dodá jezdci mnohem větší jistotu při zatáčení a celkově při ovládání kola. Díky tomu může jezdec zaujmout ještě agresivnější, aerodynamičtější pozici.
  • Rám rovněž nabízí řadu sofistikovaných detailů, které pomáhají dosáhnout vyšší tuhosti a nižší celkové hmotnosti kola. K nim patří řetězové vzpěry BBright, které využívají faktu, že oversize trubky jsou lehčí a tužší. Pravá řetězová vzpěra musí být kvůli přítomnosti řetězu užší, ovšem levá, kde řetěz chybí, je o 11 mm širší, což představuje téměř dvojnásobek v porovnání s pravou vzpěrou.
  • Spodní rámová trubka se v dolní části rozšiřuje a zplošťuje, čímž stíní v těchto místech vložený bidon, který tak nezhoršuje aerodynamické vlastnosti kola. Trubka je zároveň snížena i ve své přední části, čímž se její náběžná hrana ukrývá v aerodynamickém stínu pláště kola. Podobně, byť v opačném gardu, je řešeno zakrytí zadního kola za velmi blízko umístěnou a vybranou sedlovou trubkou.
  • Sedlové a řetězové vzpěry jsou přivařeny do dutých patek, místo aby tomu bylo naopak. To vede k další úspoře hmotnosti a umožňuje přímější vnitřní vedení kabelu přehazovačky bez jeho nadbytečného tření a ohýbání.
  • Kolo je osazeno celokarbonovou zúženou vidlicí, úsporu energie a zvýšení rychlosti přinášejí nová karbonová aerodynamická řídítka, kompatibilní s představcem o průměru 31,8 mm. Pohodlí jezdce zajišťuje sedlo Fi’zi:k Antares. Systém skvěle doplňují kvalitní kola Mavic Cosmic Elite.
  • O měnění převodů se stará rychlá a přesná sada Shimano Ultegra.
  • Systém Future Proof Cable Management zajišťuje kompatibilitu kola se všemi systémy brzd a řazení (mechanické, hydraulické, elektronické). Vyměnitelné záslepky lze snadno bez použití nářadí vyjmout a provést upgrade na vyšší systém brzd či řazení.

Tabulka velikostí

O značce Cervélo

Cervélo je kanadská značka špičkových silničních kol pro náročné cyklisty. Je největším světovým výrobcem časovkových a triatlonových speciálů, její kola se ale výrazně prosazují i v závodech s hromadným startem, a to jak v rovinatých, tak v horských etapách.