Přestavujeme nový Specialized Epic 2021

Epic je sám pro sebe parametrem v segmentu XC kol a pro rok 2021 je navíc kompletně přepracován. Upravená geometrie, ještě chytřejší brain a nová kola Roval. Epic znovu posunul hranici.

Video pochází z naší vlastní produkce

Epic 2021 nastavuje nové měřítko pro XC

Ještě před pár lety byl světový cross-country bojem mezi hardtaily a celoodpruženými koly. Dneska je tomu úplně jinak. Nesmírně agresivní vyčerpávající disciplína dala zrodit novému pojetí - celoodpružnené XC kolo, které je brutálně pevné do kopců s vynikající trakcí i odezvou, a dokonale agilní při sjezdech. Výsledkem je efektivita v kterémkoli profilu trati, vyšší rychlost a posunutí limitů zase o kus dál.

Geometrie a chytřejší brain

Specialized chce zůstat králem na tratích XC, a proto i pro rok 2021 reaguje přepracovaným rámem. Konstruktéři dosáhli nižší hmotnosti a hlavu i sedlo položili vzájemně ještě více do pozic, které jsou optimální do stoupání a lépe odpovídají současným požadavkům do sjezdových poloh přes kořeny, skalky. Hlava je uložena v úhlu 67,5, středové složení je o 9 mm níže a nabízí delší dosah při použití kratších představců.

Kompletně nový brain systém, tužší než jeho předchůdce, s 100 mm průžením a 44 mm offsetem je zase o něco chytřejší. Ještě lépe rozpoznává rozdíl mezi nerovnostmi na trati a kinetickou aktivitou samotného jezdce. Zkrátka, nový brain ještě "dokonaleji" zamyká, když zabíráte na klikách, a naopak odemyká v moment, kdy je potřeba reagovat na přejezdy nerovností. Výsledkem je ve spolupráci s přepracovaným rámem progresivnější trakce, dokonalejší odpružení a celkově efektivnější kinetika při jízdě.

Jedinečnost v Roval Control SL

Nová kola Roval Control SL se pyšní neobyčejně nízkou váhou. Pro aktuální model 2021, ale kontruktéři připravili zbrusu nový set, který jen lehký, ale především přesná nabízející precizní ovládání. Plochý profil pak přináší vyšší rázovou hoževnatost, vyšší odolnost a lepší rozklad síly.

Epic Pro

To, co jste v minulosti byli zvyklí dostat pouze u verze S-Works, nyní Epic přináší i do modelu Pro. Jakýkkoli komponent od brzd, přes tlumení až po řazení bychom všude psali nejlehčí, nejpevnější, nejefektivnější, co můžete u Epicu dostat.

Epic Expert

XC zbraň do neobyčejně složitých a náročných trailů. Oproti předchozí generaci bychom řekli "nebe a dudy". Vše nové nebo přepracované. Co k tomu víc říct...

Epic Comp

Pokud chcete sedět na kole, které předefinovalo svět XC, můžete začít na "Compu". V jízdních vlastnostech si užijete přesně to, čím je Epic. Úžasně zábavné kolo, které vás bude táhnout ven do lesů a na louky, křížem krážem kolem těch nejkrásnějších míst, které znáte. 

Epic Evo

Nové Evo, nová výzva. Přední zdvih 120 mm a Rx Tune, zadní trojúhelník na 110 mm. Díky převrácení čipu je jezdcům k dispozici změna úhlu na hlavě a nárůst výšky. Teleskopická sedlovka, karbonová kola a brzdy s 4pístky. Tenhle model je v rukou zkušeného jezdce velmi agresivní stroj na singletrack.

S-WORKS Epic

Absolutní král v říši Epicu. Jiná dimenze. Kategorie sama pro sebe. Pro tenhle model připravujeme krátké představení zvlášť.