Jak vybrat cyklo bundu

Při výběru bundy na kolo dejte přednost modelům, které mají speciální cyklistický střih, jsou dobře odolné vůči větru, zajišťují dobrou viditelnost cyklisty ze strany řidičů, a to jak barevností, tak reflexními prvky. Důležitá je také skladnost, aby bunda na vyjížďce nepřekážela, když ji právě nebudete mít na sobě. 
 
Pokud si nebudete vědět ani po přečtení článku rady s výběrem, nezapomeňte, že nejsme jenom e-shop. Rádi vás uvítáme přímo v naší kamenné prodejně, kde vám naši cyklističtí specialisté pomohou s výběrem vhodného modelu bundy na kolo. 

Cyklistický střih 

Na kolo je dobré vozit bundu, která je určena speciálně pro cyklistiku. Díky tomu nabízí upravený střih, který respektuje pozici na kole s ohnutými zády. Právě zádová část je prodloužená a lem pasu je navržen tak, aby se nevyhrnoval. 

Odolnost proti nepřízni počasí 

Jednotlivé modely cyklistických bund se liší také svou odolností vůči dešti a chladu. Větruodolné by měly být všechny cyklistické bundy, protože díky rychlosti jízdy na kole „fouká“ vždy. Pokud chcete cyklistickou bundu vhodnou i do deště, nejlepší volbou je membránová cyklo bunda, která nepropustí dovnitř vodu, ale zároveň je prodyšná a umožní tak odvod potu od pokožky a uchování těla v suchu a v teple.
 
Levnější variantou jsou cyklistické pláštěnky, které dokonale ochrání proti dešti, ale jsou neprodyšné. Hodí se spíše pro krátkodobé použití pro ochranu před nárazovým deštěm.
 
Většina cyklistických bund nemá žádné zateplení, výjimkou jsou bundy určené pro použití v zimním období.

Viditelnost

Velmi důležitým atributem u cyklistických bund je, stejně jako u dresů, dobrá viditelnost ze strany řidičů. Proto jsou kvalitní cyklistické bundy nabízeny v pestrých a výrazných barevných provedeních a disponují reflexními prvky.

Skladnost

Cyklistickou bundu s sebou často budete vozit jen pro případ zhoršení počasí, takže velmi oceníte, pokud bude lehká a skladná a bude možné ji sbalit do co nejmenšího balíčku. Většina kvalitních modelů tento požadavek beze zbytku splňuje.