Magazín Sport in Art č. 1

Kulturní platforma Sport in Art přichází na trh s novým tištěným magazínem stejného názvu. Ten je jedinečný tím, že svým obsahem potěší jak čtenáře, kteří sledují sport, tak i ty, kteří se zajímají o umění. Více

189 Kč
  • Vyberte variantu pro upřesnění dostupnosti.
  • Doprava od 65 Kč. Při objednávce nad 1 990 Kč doprava zdarma.

Základní informace

Kategorie Dárky pro cyklistu
Katalogové číslo Sport in Art

Technické parametry

Sezóna 2023

Popis produktu

Tváří historicky prvního čísla je Krištof Kintera, umělec, který nesporně dokazuje, že umění a sport jsou dva světy, co se nevylučují. Kromě toho, že hraje hokej, jezdí do svého ateliéru na kole. Cyklistika je ostatně téma, které je prvním číslem doslova propletené.

Antické Řecko, kalokagathia jako harmonie těla a ducha, zakladatel Sokola Tyrš nebo Pierre de Coubertine a soutěž v umění na olympijských hrách. To jsou jen střípky toho, jak propojení umění a sportu významně ovlivnilo svět. Magazín Sport in Art tento fenomén oživuje, a to ve velmi příjemné a graficky současné formě.

Bude vycházet čtyřikrát do roka v prvotřídní obrazové a textové kvalitě a nabídne inspiraci, nečekané souvislosti a průniky sportu a umění. Stránky prvního čísla vzdávají hold kouzlu jízdních kol a umění. Kromě cyklo instalací Krištofa Kintery, který do magazínu poskytl rozhovor, se mohou čtenáři těšit také na zpověď Markéty Navrátilové, nejznámější české fotografky závodu Tour de France. Dočtete se o lásce k umění snowboardistky Evy Adamczykové nebo Jiřího Kejvala, předsedy Českého olympijského výboru. V časopise najdete také průřez zásadními uměleckými díly ovlivněnými sportem od historie po současnost, Dozvíte se, proč je obraz Theodora Pištěka nejdražším vydraženým uměleckým dílem v Česku, ale také to, že Zdeněk Sýkora, jeden z nejvýznamnějších českých malířů vůbec, rád převážel svoje obrazy na kole.