Jak balí Michaela na aplský přejezd nebo dámský víkend v jižních Čechách

Bikepacking v dámském pojetí. Michaela jezdí snad nejraději sama a na svůj gravelový Trek nabalí i na týdenní adventure vyjížďku. Pro poslední větší solo dobrodružství si zajela do Alp, ale dokáže i klidnější víkendový švih z Budějovic do Prahy. 

Kompletní ekosystém brašen od Restrap

Nejdřív si koupila jen jednu, zadní podsedlovou. A když zažila, jak funguje, musela si dokoupit celý set. Restrap je britská značka specializující se na bikepackingové bezrámové brašny. Aktuálně je to naprostá špička v segmentu balení a zavazadel. Beranová a podsedlová brašna jsou složeny ze dvou částí - tvrdé upínací krusty z cordury a vyjímatelného nepromokavého vaku v objemu 7-14 litrů. Naprosto snadná manipulace. Když se vzdálíte od kola, můžete si vak s cenostmi vzít s sebou jen vypnutím z kořepiny.
>> Brašny RESTRAP na eshopu <<

35 litrů prostoru

Kompletní set vám dává dostatek prostoru a možností pro několikadenní i expediční pojetí. Naopak jedna velká brašna pojme všechno, co potřebujete na krátkou over-night vyjížďku a víkendové dobrodružství. 

Nocleh v pohodlí

Spacák, cocon, multifunkční celta, nafukovací matrace polštářek. Tohle všechno se vejde do předního válce na berany. Právě na téhle brašně objevíte genialitu Restrap. Tvrdá objímku upevníte na kolo a nijak víc už netřeba manipulovat - válcový vak pohodlně zasunete a utáhnete. Navíc na dva přední trny se nechá připnout menší brašnička třeba na doklady, mobil a jiné osobní záležitosti.
>>  Spacáky, karimatky od Sea to Summit na eshopu <<

Minimalismus pro oblečení

Zadní brašna pojme všechno oblečení, pokud jste alespoň trochu mininalisté. Míša bere lehkou péřovku, merino mikinu a tričko s dlouhým rukávem, kraťasy, termoprádlo na spaní nebo chladnější večer. Na jízdu pak návleky a ještě náhradní dres a lehkou větrovku. 
Nově máme v Radotíně značku Rapha! 
Dresy, bundy, ponožky, rukavice a další doplňky máme jen v kamenné prodejně, tak se stavte podívat a vyzkoušet.

Specialitky a nutnosti

Náhradní duše, hustilka a multiklíč nejsou nic nového. Pro bike-packing se stává ale nutností třeba technická páska, nějaká energetická podpora pro žaludek, když dlouho nenarazíte na samoobsluhu, čelovka, mýdlo, zámek. A Míša s sebou vozí i malý pack kávy!!

Články

26.04.2021

Průvodce Bikepackingem

Vítáme vás v sekci věnované nejen gravelovým nadšencům, ale především veškerého cestování na kole. Bike-packing je podle nás…