Zapletené přední kolo Specialized Roval CLX 50 Tubular Front - satin carbon/gloss black

Jako první přišla zapletená kola CLX 64. Potom 32ky. Po dovršení několikanásobných vítězství v Grand Tour, Svěťácích a dalších nám došlo, že je ideální čas posunout se zase o kus vpřed. Potřebovali jsme vyvinout opravdovou pecku. Zapletená kola, která by měla aerodynamické výhody 64ek a uměla stoupat jako 32ky. To vše se nám podařilo zhmotnit do nových CLX 50. Více

Prodej produktu ukončen.

Vyberte si prosím podobné zboží.

Základní informace

Kategorie Zapletená kola
Značka Specialized
Kategorie silniční
Katalogové číslo 30017-8301

Technické parametry

Barva černá
Průměr kol 700c
Sezóna 2019
Typ přední osy rychloupínák
Brzdy v-brzdy/cantilever
Typ ráfku galuskový
Váha 535g
Počet drátů 16

Popis produktu

Jako první přišla zapletená kola CLX 64. Potom 32ky. Po dovršení několikanásobných vítězství v Grand Tour, Svěťácích a dalších nám došlo, že je ideální čas posunout se zase o kus vpřed. Potřebovali jsme vyvinout opravdovou pecku. Zapletená kola, která by měla aerodynamické výhody 64ek a uměla stoupat jako 32ky. To vše se nám podařilo zhmotnit do nových CLX 50.

V momentě, kdy jsme se rozhodli vrhnout se do návrhu CLX 50 Disc, jsme měli jasné cíle – vyrobit kola, která budou 48-54 mm vysoká, bezdušová (2Bliss Ready), aerodynamicky uzpůsobená a ultra široká s hmotností kolem 1400 gramů. Znamenalo to vypůjčit si některé techniky, které jsme použili u vývoje ostatních kol CLX. Pro úsporu hmotnosti jsme se inspirovali u našich CLX 32 a pro prvky aero jsme využili CLX 64. Jedině tak bylo možné vyrobit kola vyhovující všem našim požadavkům.

Vytáhli jsme z rukávu všechna esa pro ušetření každého gramu bez toho, aniž bychom museli obětovat odolnost. Provedli jsme řadu studií u různých výšek ráfků, abychom se potkali s našimi striktními požadavky pro hmotnost a tuhost. Právě v tomto momentu jsme se rozhodli pro ráfek vysoký 50mm.
Po určení nejvhodnější výšky jsme skočili po hlavě do určování nejvhodnějšího tvaru za pomoci počítačového modelování Computational Fluid Dynamics, aby se kola CLX 50 stala těmi nejrychlejšími. Chvíli to trvalo, ale nakonec se nám podařilo z mnoha kandidátů vybrat tři, které jsme následně zpracovali na CNC, nasadili do rámu kola a otestovali v našem větrném tunelu. Zde jsme testovali všechna naše zapletená kola, s plášti o šířce 24C, protože pneumatiky mohou celkový výkon zásadně ovlivnit.

Po zvolení optimálního tvaru ráfku v závislosti na našich hmotnostních požadavcích, jsme se jej rozhodli doplnit o náboj Aero Flange (AF), která disponuje legendárními ložisky CeramicSpeed a 16 paprsky DT Swiss Aerolite. Pak už jen zbývalo finální testování. A výsledek? Výška 50mm a hmotnost páru 1230 gramů neznamená pouze o 275 gramů nižší váhu, než jakou najdete u závodních kol, ale také se podle nejrůznějších srovnávacích testů ukázalo, že jsou CLX 50 rychlejší, než většina kol ve své kategorii.

Typ ráfku: galuskový z karbonu
Materiál ráfku: Karbon
Brzdný povrch: karbon
Výška brzdné plochy: 12 mm
Výška ráfku: 50 mm
Šířka ráfku: vnitřní 27,4 mm
Typ výpletu: Radiální
Počet paprsků: 16
Typ paprsků: DT Swiss Aerolite T-head
Typ niplů: DT Swiss Pro Lock hexagonal
Náboj zadního kola: Roval AF1, ložiska CeramicSpeed
Způsob montáže: ručně postavené
Navíc: polstrovaný obal na kolo Roval, Roval rychloupínák, Brzdové destičky SwissStop Black Prince
Hmotnost: 535 g

O značce Specialized