Zapletená kola Zipp 353 NSW

Sada zapletených kol Zipp 353 NSW Tubeless Disc jsou High-end modelem americké značky Zipp, které jsou zároveň jedny z nejuniverzálnějších zapletených kol na trhu. Výrobce Zipp na tomto modelu využil své nejpokrokovější řešení. Můžeme zde najít například profil ráfku Sawtooth nebo technologie Total System Efficiency.

Konstrukce ráfku Zipp 353 NSW se může pyšnit již zmiňovaným "zvlněným" profilem a výškou 45 mm. Tyto parametry společně s extrémně nízkou hmotností 1235 g (pár) umožňuje použití jak v kopcích, tak na rovině. Navíc zvlněná konstrukce ráfku "Sawtooth razatně" zvyšuje stabilitu na bočním větru.

Představení zapletených kol Zipp 353 NSW

 

 

"Jedinečná technologie Sawtooth"

Možná se můžeme vrátit k technologii "Sawtooth", která z těchto kol dělá jedinečný komponent. Zvlněný tvar ráfku je na poli zapletených kol rarita.

Tento tvar umožnil, aby byl ráfek strukturálně pevný a zároveň i lehký. Zapletená kola tak poskytují perfektní výkon v jakýkoli terénu a dodávají jezdci také pořádnou dávku akcelerace.


 

 

"Maximální výkon a pohodlí"

I když jsou kola 353 NSW plnokrevné závodní výplety, myslelo se i na pohodlí. Vnitřní šířka 25 mm umožňuje použití širších pláštu při zachování stoprocentní aerodynamiky a nízkého valivého odporu. 

Velkým tématem u těchto ráfku je obutí. Nové "Zippy" jsou tzv. hookles (bezpatkové), což způsobuje mnohem plynulejší a aerodynamičtější přechod mezi ráfkem a pláštěm. Toto řešení také umožňilo efektivnější rozložení plyskyřice a tak jsou kole lehčí a odolnější.

 

Vylepšené náboje Cognition V2

Kola 353 NSW jsou napletená na nábojích Cognition V2, které byly vylepšené o přepracovaný mechanismus rohatky Axial Clutch V2. Výsledkem je rychlejší záběr a menší tření.