Zadní zapletené kolo Zipp 353 NSW Carbon Tub. Disc Brake CL

Napletené kolo ZIPP 353 NSW Carbon Tubeless, pro diskovou brzdu, Center Locking 700c zadní, 24drátů, XD-R 12x142mm. O navýšenou aerodynamiku a odolnost v bočním větru se stará profil ráfku Sawtooth. Velkolepě nadstandardních rychlostních předpokladů bylo dosaženo pomocí sofistikovaného systému Total System Efficiency. Více

Produkt je momentálně nedostupný.

Vyberte si prosím podobné zboží.

Základní informace

Kategorie Zapletená silniční kola
Značka Zipp
Katalogové číslo 00.1918.613.001

Technické parametry

Sezóna 2023
Velikost uni

Popis produktu

Model bezdušového zapletených kola ZIPP 353 NSW je zdárným příkladem toho, že je možné zkonstruovat kolo, ve kterém se geniálním způsobem kloubí všestranná možnost využití, vysoká rychlost a velmi nízká hmotnost.

To, že při jejich vývoji využil výrobce ZIPP svých dvou dosud nejpokrokovějších technologií, určitě nikoho nepřekvapí. Co jiného bychom také od top modelu třístovkové řady NSW čekali?

O navýšenou aerodynamiku a odolnost v bočním větru se stará profil ráfku Sawtooth. Velkolepě nadstandardních rychlostních předpokladů bylo dosaženo pomocí sofistikovaného systému Total System Efficiency.

Sečteno a potrženo, v případě nového modelu ZIPP 353 NSW jde vůbec o nejrychlejší bezdušový set své třídy a o ten nejlehčí, který kdy ZIPP vyrobil.

Bezdušový ráfek ZIPP 353 NSW

Ráfek s výškou 45 mm a technologií Sawtooth poskytuje vynikající stabilitu v boční větru a vysokou rychlost v jakémkoli terénu. Vlnitý profil Sawtooth je zárukou maximální aerodynamické účinnosti a navyšuje pevnost a odolnost ráfku při zachování velmi nízké hmotnosti.

Nedílnou součástí ráfku 353 NSW je hookless profil, který nabízí plynulejší přechod mezi vnější stěnou ráfku a pláštěm. Tento detail přidává na aerodynamice a vylepšuje celkové hodnoty valivosti pláště.

Další výhodou hookless konstrukce je možnost snadnější distribuce pryskyřice během výroby. Výsledkem je pak profil ráfku, jež vykazuje vyšší pevnost a nezanedbatelný úbytek hmotnosti.

Technologie Total System Efficiency (TSE) využívá veškerých dostupných poznatků s cílem dosáhnout maximálního rychlostního potenciálu. V tomto ohledu jsou hlavními tématy odpor větru, gravitace, valivý odpor či ztráta rychlosti při vibracích.

Opakované testy ukázaly, že v případě bezdušového systému je to právě 25mm vnitřní šířka ráfku, která při nižším tlaku (v kombinaci s rozměrem pláště 28c) zajistí dechberoucí pohodlí při současném zachování vysokých rychlostních předpokladů.
Vylepšené náboje ZIPP Cognition V2

Set 353 NSW disponuje náboji Cognition V2, které prošli další fází svého vývoje. Zadní ořech je vybaven důmyslným mechanismem Axial Clutch V2, který vykazuje nižší odpor, vyšší odolnost a okamžitý záběr. Zadní kolo je dodáváno jak ve verzi s XDR, tak s ořechem Shimano/SRAM.

Specifikace:

 • Univerzálně zaměřený výkonnostní zapletené kolo s hookless profilem ráfku je předurčen moderním silničním kolům
 • Optimalizovaný vnitřní profil ráfku pro snadnou instalaci pláště
 • Vyšší výkon a snížený valivý odpor díky sytému TSE
 • Doporučený rozměr pláště 700x28c
 • Pro pláště rozměru 700x28c až 700x45c
 • Profil ráfku Sawtooth s vlněním Hyperfoil a důlkovým vzorem HexFin ABLC zajišťují špičkový aerodynamický výkon a vynikající stabilitu při bočním větru
 • Výkonné náboje Cognition V2 pro vysokou rychlost a setrvačnost – technologie Axial ClutchV2 snižuje odpor a tření
 • Uchycení kotouče: CenterLock (matky jsou součástí balení)
 • Grafika Zipp aplikovaná prostřednictvím technologie přímého tisku ImPress
 • Osa: 12x142 mm, ořechem XD-R
 • Hmotnost: 675g

Použité technologie:

Total System Efficiency (TSE)??
ImPress??
Sawtooth??
Axial Clutch V2?
HexFin?
Hyperfoils

O značce Zipp

Americká zapletená kola nejvyšší kvality.