Půjčovna kol na Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary

Kola Specialized ve Varech opět vozila na filmy

Festivalová půjčovna kol Specialized je již nedílnou součástí karlovarského filmového festivalu a využívá ji stále více návštěvníků. I letos jsme se o provoz celé půjčovny starali a máme pro vás několik zajímavých čísel z jejího provozu.

Kola nemusí být jen na zlepšování kondičky nebo závodění

Jízdní kolo dokáže být užitečný pomocník. Díky festivalovým kolům se mohli všichni návštěvníci festivalu rychle a pohodlně přesouvat mezi kinosály po celých Karlových Varech. Pro vaší představu je to z kinosálů v Thermalu na film do kinosálu v Hotelu Pupp 2,3km. Na kole to hravě zvládnete pod 10min, zatímco pěšky to jdete půl hodiny.

Není proto divu, že jsou festivalová kola hojně využívána po celou dobu festivalu. Letos byla kola Specialized k dispozici hned na čtyřech místech a celkem se povedelo uskutečnit  7 736 výpůjček festivalových kol (během loňského ročníku 5 424 výpůjček, jde tak o 42,7% nárůst)

Hned ve čtyřech dnech se letos povedlo překonat tisíc půjčení / den.

Pro zajímavost statistika za jednotlivé dny:

Den 9 - 8.7.2017 - 401 půjčených kol
Den 8 - 7.7.2017 - 867 půjčených kol
Den 7 - 6.7.2017 - 1118 půjčených kol
Den 6 - 5.7.2017 - 1166 půjčených kol
Den 5 - 4.7.2017 - 1043 půjčených kol
Den 4 - 3.7.2017 - 930 půjčených kol
Den 3 - 2.7.2017 - 1010 půjčených kol
Den 2 - 1.7.2017 - 859 půjčených kol
Den 1 - 30.6.2017 - 342 půjčených kol

Velkou novinkou bylo, že díky EPP Pomáhej pohybem sbírali letos nově všichni na bicyklech Specialized z festivalové půjčovny ujeté kilometry, které Nadace ČEZ převáděla na finanční prostředky na podporu Denního centra Žirafa. Letos takto návštěvníci festivalu vyšlapali na kolech ve festivalové půjčovně a ČEZ Energy zóně pro Denní centrum Žirafa částku přes 167tis. Kč! Více informací o projektu na http://www.pomahejpohybem.cz/.

Navýšení výpůjček nebylo pouze výsledkem zvýšeného zájmu ze strany návštěvníků festivalu, ale také některých novinek, které jsme pro ně letos připravili.

V první řadě šlo o navýšení výpůjčních míst. Letos byla k dispozici hned 4 stabilní stanoviště, která byla v provozu po celou dobu festivalu - vedle tradičních zastávek u hotelu Pupp, Thermal a stanového městečka přibyla i zastávka u Domu ČT na Divadelním náměstí Městského divadla. Navíc bylo k dispozici i jednodenní pop-up stanoviště půjčovny v rámci ČEZ Energy Festu, takže si návštěvníci mohli dojet nejen na film, ale také na koncert.

Rovněž letos bylo k dispozici o 10 festivalových kol více než loni, takže bylo pro letošní ročník k dispozici plných sedm desítek bicyklů.

Fotogalerie

Podívejte se na naši fotogalerii, kde se můžete přesvědčit o tom, že přeprava na kolech je nejefektivnějším i nejoblíbenějším způsobem pohybu na karlovarském filmovém festivalu. A pokud jste si u nás kolo půjčili, možná se ve fotogalerii najdete.  

Kupte si kolo z Varů

Část kol z festivalové půjčovny je nyní i ke koupi. Pokud by se vám líbílo mít stejné kolo, na kterých se jezdilo na filmovém festivalu, mrkněte se do naší sekce bazar. Všechna kola prošla po festivalu naším cykloservisem, jsou seřízená a připravená na další dobrodružství. Koupíte je s velmi zajímavou slevou.

Děkujeme všem, kteří si u nás letos půjčili kolo a věříme, že všechny ostatní jsme inspirovali k návštěvě příštího ročníku karlovarského festivalu!