SBCRide Vzhůru na kopec s MINI - 31. 7. 2022

Neváhejte a vyražte s námi na SBCRide, společnou vyjížďku v délce 2,5–4h, která bude druhá z letošních SBCRides. Každá trasa začíná i končí v našem areálu s možností posedět na terase či uvnitř v MUSA Restaurantu.

Stejně jako v loňském roce budeme dělat silniční vyjížďky ve 3 rychlostních variantách - Rychlá, Pohodová a Pomalejší. Pojedou se vždy ale jen 2 skupiny. Jejich specifikace a popis je níže. Vyšli jsme tímto vstříc vaší zpětné vazbě z minulého roku, lépe tak uzpůsobíme tempo celé skupince.

Na tento termín jsme zvolili Rychlou a Tempo verzi - viz vysvětlení níže

#SBCRide Vzhůru na kopec s MINI

Vzhledem k úspěšnosti našich SBCRides jsme se na silniční vyjížďky spojili s MINI a společně přichystali meeting point. Těšit se můžete na malé občerstvení, případný servis a super náladu. Jedná se o zpestření a zároveň dobití sil na zbytek vyjížďky.
 

Kdy: neděle 31. 7. v 9:30

Výbava: vlastní silniční kolo, přilba, duše, lepení, hustilka, telefon, doklad totožnosti nebo kartička pojištění, voda, svačina a dobrá nálada.

(velmi rádi vám kolo i přilbu půjčíme, podívejte se na výběr v naší půjčovně: https://www.kola-radotin.cz/pujcovna-jizdnich-kol)

Další: parkování v areálu, k dispozici šatny, sprchy, občerstvení v MUSA restaurantu

Vstupné: akce je zdarma, ale registrace nutná. Použijte systém Reservanto, přihlášení je nutné pouze při první návštěvě, při dalších vyjížďkách si systém již bude vaše údaje pamatovat.

Trasa Tempo

87km | 1260m - Zbraslav, Vrané nad Vltavou, Vysoký Újezd, Čísovice, Všenory, Černošice, Radotín

Grandiózní jižní okruh kolem Vltavy. Na prvních 10km zahřejete nohy po rovině směrem k Vrannému nad Vltavou, ale pak to začne nabírat obrátky. Nastupujete do největšího výškového stoupání na trase. Nemine vás krásný sjezdík k Rabyní a dále to přes Slapy už budete točit na Čísovice s posledním stoupáním na 70km. Pak na dálku už ucítíte chuť chlazeného, oroseného a dobře natočeného piva v MUSA Restaurantu, nebo vagónu Trilobit a unavené nohý vás samy dovezou do Radotína.

Povede: Vojta a Petr

Detail trasy na Stravě

Trasa Race Pace

109km | 1550m - Zbraslav, Dolní Břežany, Kamený Přívoz, Slapy, Mníšek pod Brdy, Všenory, Roblín, Černošice, Radotín

Další z našich oblíbených tras, na které se pokocháte výhledy na Slapy a ujedete téměř 90km s převýšením necelých 1400m. Po startu ze SBCR překročíte přes most řeku Berounku a po silnici zamíříte na Zbraslav. Tam přejedete po mostě na druhou stranu Vltavy. Čekat na vás bude krásné stoupání klikatící se kopcem po kvalitním asfaltu na Točnou. Z Točné se jede na Dolní Břežany a pak do Jílového. Následuje nádherný sjezd až do Kamenného přívozu, který si určitě užijete. Po tak pěkném sjezdu budete proklínat následující stoupání do Vysokého Újezdu, ale odměnou vám budou další výškové metry, které si na trase odkrojíte. Cesta se pak vlní až ke křižovatce na Blaženice, kde uhnete doprava a pokračujete směrem na Slapy. Po sjezdu k přehradě se znovu pokračuje stoupáním a cesta se pak vlní až na Klínec, odkud se zhoupnete do sjezdu mířícího do Řevnic. Posledních pár kilometrů vedeme už pohodově po cyklostezce, abyste si odpočinuli a mohli si popovídat, předtím než se vrátíte do SBCR.

Povede: Blacky a Anet

Detail trasy na Stravě

Jak si správně vybrat úroveň a skupinu?

a/ Rychlá (Race Pace) rychlost 28-30 km/h

JEZDEC/JEZDKYNĚ: jezdím hodně sportovně, občas nebo pravidelně závodím, nemám problém s trasami nad 100km, nemám problém s velkým převýšením, umím jezdit v balíku i signalizovat při jízdě ve skupině.S sebou výhradně silniční kolo v dobrém technickém stavu.
DÉLKA TRASY: různá, na začátek sezóny trasy cca 60km, na konci sezóny i 100-120km 

b/ Pohodová (Tempo) rychlost 24-26 km/h 

JEZDEC/JEZDKYNĚ: jezdím pravidelně sportovně, ujedu běžně 80-100km, učím se jezdit v balíku, dokážu signalizovat při jízdě ve skupině, chci se dál zdokonalovat. Toto tempo dokáže po delší dobu v nepříliš náročném termínu udržet většina lidí co už chvíli jezdí. S sebou výhradně silniční kolo v dobrém technickém stavu.
DÉLKA TRASY: různá, na začátek sezóny trasy od 45km, na konci sezóny trasy i 70-100km

 

* je-li vyjížďka plná, napište se do náhradníků, pokud se někdo odhlásí, automaticky budete zařazeni a systém pošle notifikaci.

“Vzhůru na kopec.”