Výjimečná dětská kola Early Rider skladem!

Ultralehká dětská kola s řemenovým pohonem

Od konce roku 2016 vám nabízíme ultralehká dětská kola britské značky Early Rider, která vynikají kvalitou zpracování, použitých materiálů i stylovým designem. Produkty Early Rider, které jsou navrhovány, testovány i vyráběny v dílnách ve starém mlýně na řece Temži, již stačila za deset let existence značky získat řadu prestižních ocenění. 

Rám - hliník a dřevo

V nabídce značky Early Rider jsou kola a odrážedla s rámy ze zeslabovaného hliníku nebo lisovaného březového dřeva. Rámy jsou ručně leštěné a natírané bezbarvým lakem.

Vidlice - hliník a vzduch

Většina modelů Early Rider disponuje pevnou hliníkovou vidlicí, která vyniká vysokou tuhostí a nízkou hmotností. U modelu Belter 20” Trail 3S zase nejdeme u dětských modelů nezvyklou vzduchovou odpruženou vidlicí se zdvihem 50 mm.

Kola a pláště

Modely Early Rider využívají lehkých hliníkových ráfků, zajímavostí a odlišností oproti konkurenci je nabídka prakticky totožných modelů ve variantě s užšími a širšími (a výrazněji vzorkovanými) plášti. Ojedinělý je také model se 14” ráfky, odrážedlo Alley Runner zase umožňuje upgrade ze 12” na 14” kola.  

Nízká hmotnost

Obrovskou předností modelů Early Rider je jejich nízká hmotnost. Například již zmíněné odrážedlo Alley Runner váží pouhých 3,25 kg, kolo Belter 16” Urban pak jen 5,65 kg. Výrobce přitom uvádí, že rozdíl jednoho kilogramu v hmotnosti kola představuje pro tříleté dítě ekvivalentní rozdílu 4-5 kilogramů pro dospělého člověka. Dětská kola a odrážedla Early Rider tak dětem umožňují velmi snadnou a pohodlnou manipulaci a samozřejmě jsou pro ně také výrazně ovladatelnější.

Řemenový pohon

Kola Early Rider sázejí na stále poněkud netradiční řemenový pohon, který přináší oproti použití klasického řetězu celou řadu výhod. Kvalitní řemen, který je na kolech použit, se nikdy nevytahá, nezanáší se bahnem a nečistotami, nerezne a nevyžaduje prakticky žádnou údržbu.

Stavitelné a ergonomické sedlo

Všechny modely značky disponují výškově stavitelným sedlem v rozsahu přibližně 10 cm. Sedla jsou navíc ergonomická a vyrobená z kvalitní syntetické kůže.

Zapouzdřená ložiska

Zdánlivým detailem, který však pozitivně ovlivňuje jízdní vlastnosti kol i požitek z jízdy, je použití kvalitních zapouzdřených ložisek, která výborně odolávají vnikání nečistot i vody a dlouhodobě si zachovávají hladký chod, což není u konkurenčních dětských kol ani zdaleka samozřejmostí. Tato ložiska jsou použita v osách kol i celohliníkových pedálů.

Brzdy pro dětské ruce

U modelů s pákovými brzdami používá Early Rider páky s kratším chodem, speciálně uzpůsobené malým dětským rukám.

Kvalitní komponenty

Early Rider se jako jeden z nemnoha výrobců kol a odrážedel pro děti nebojí používat u svých produktů komponenty špičkových výrobců, ať už jsou to pláště Maxxis, představce, sedlovky či objímky Ritchey nebo brzdy Avid či Tektro.

Stylový design

Kožený vzhled sedla spolu s ručně leštěným stříbrným rámem (v případě hliníkových modelů) propůjčuje kolům Early Rider jedinečný čistý design, který je nadčasový a přitom zaujme i dětského uživatele.

Ocenění kol značky Early Rider:

Easy Rider Belter 16” Urban/Trail - Eurobike Award 2012, Red Dot Product Design Award 2013
Early Rider Belter 20” Urban 3  - Eurobike Gold Award Winner 2015.

Líbí se Vám Early Rider  a rádi byste si ho pořídili? Chcete se o poradit o velikosti, osazení, nebo si Early Rider vyzkoušet? Stačí napsat na [email protected] a postará se o Vás náš specialista na značku Early Rider.