Vydařené odpoledne Bikes on Film MTB Summit

Sobota 29.5 byla ve znamení trail a enduro ježdění. V areálu SBCR se konal vůbec první Bikes on Film MTB Summit, kde se mimo jiné objevilo i mnoho vzácných hostů. Přinášíme Vám pár střípku, jak toto "pure" MTB odpoledne vypadalo.

Edit z průběhu Bikes on Film MTB Summit 2021

 

 

Pre-ride pokec a pořádná dávka energie

MTB Summit začal poklidně v zázemí našeho areálu, kdy se všichni bikeři sešli u nás v Radotíně. Pochmurné počasí posledních dnů/týdnu nás překvapilo a vystřídalo ho nakonec ideální cyklistické klima. 

Rozeseté trailové stroje a vedle nich hloučky bikeru vyzbrojeni chráničí dávali předzvěst tomu, že to nebude jen tak poklidná sobotní vyjížďka. Holky z Red Bullu nás poté poctili svojí návštěvou a přivezli nám pořádnou dávku energie, která přišla vhod.

Nakonec zaznělo oficiální zahájení vůbec prvního Bikes on Film MTB Summitu a už nic nebránilo prvnímu výšlapu na trail.

 

 

Ti nejlepší z naší freeride MTB scény

Výstup na vrchol trailu byl ve znamení poklidného tempa a tak vzhůru stoupal houf bikeru pohromadě. To pravé ořechové mělo přijít až za horizontem. Někteří bikeři věděli do čeho jdou, někteří s napětím čekali.

Delší dobu před akcí jsme plánovali, že by bylo fajn mít v rukávu alespoň jednoho vzácného hosta a zkušeného profíka. V žádném případě jsme však nečekali, že se na Bikes on Film MTB Summit sejde tak nabušená sestava v čele s Jakubem Venclem, Teo Kováčem a Tomášem Zejdou

Díky takto silné sestavě se na "Malé točné" strhla pořádná session a mnoho zúčastněných, kteří nejsou ve skocích tak kování jen s nadšením koukali. Pro ty nejmladší zúčastněné to určitě byla ta nejlepší možná motivace, aby u freeride MTB zůstali co nejdéle.

Kluci z Bikes on Film nejsou jen nadšení bikeři ale také profesionální tvůrci MTB obsahu a tak na nic nečekali a celou akci bedlivě dokumentovali a zachycovali esenciální MTB atmosféru.

 

 

Příjemné formality a potom afterpárty

Po celém dni na trailu se celá skupina vrátila zpátky do areálu, kde už u Trilobit baru hořel oheň a "zahřívali" se pípy na pivo. Na spláchnutí jsme si pro všechny zúčastněné připravili 100 piv zdarma. Zanedlouho přišli na řadu "formality" a to přesně vyhodnocení těch nejlepších, kteří vyhráli ceny od značek 7mesh a Etnies. Všichni ti, kteří vyjeli dobře známy kopec "Maturita", dostali drobné ceny od značek MUC-OFF a Chimpanzee.

Plynule na to začalo promítání videi z tvorby Bikes on Film, které navodilo skvělou atmosféru, která pokračovala u otevřeného ohně do noci. Pevné jádro SBCR a Bikes on Film poté oslavovalo úspěch prvního MTB Summitu až do pozdních ranních hodin.

Za SBCR děkujeme našim partnerům Bikes on Film a všem zúčastněným za super event. Děkujeme všem zkušeným borcům, kteří přijali pozvání kluků z BOF v čele s Jakubem Venclem, Tomašem Zejdou, Teo Kováčem, Honzou Spikou, Vilibaldem Vítkem a Honzou Volfem. Pro všechny zúčastněné a zejména pro mladé bikery to musel být bezvadný zážitek.

 

 

Chystané akce v areálu SBCR

Určitě ještě tuto sezónu pro Vás chystáme společně s Bikes on Film akci podobného ražení. Dále se můžete těšit na již dobře známe SBCRides, kde nově najdete trailovější MTB skupinu. Více informaci najdete na kola-radotin/akce.

Články

09.02.2021

Honza Volf má na příští sezónu nabito

Je nový rok a sezóna se nám nezadržitelně blíží. Mnozí z Vás již určitě vyhlíží první jarní paprsky k tomu, aby mohli konečně…

31.01.2021

Honza Volf v SBCR o MTB novinkách 2021

V druhé polovině roku jsme navázali užší spolupráci s Honzou Volfem, který testuje novinky a top segment horských kol. Začali…

12.10.2020

Kola od nás Specialized Stumpjumper EVO 2021

Zlatý věk MTB je podle Specialized zpátky, a to díky novému Stumpjumperu Evo! První naše fotky a informace k novému modelu.

08.12.2020

Pivot + SBCR: Představení značky a modelů

Na konci letošní sezóny se nám podařil další skvělý úlovek. Stali jsme se totiž prodejcem prémiových biků PIVOT a rozšiřujeme…