Vložka do ráfku Tubolight Diamana XHD 29" / XHD 27,5" (pair)

Vložka do ráfku s novým revolučním tvar pro ještě lepší jízdní vlastnosti. Varianta 1x vložka XHD (29) a 1x vložka XHD (27,5) pro nejdrsnější terén a kola se smíšenou geometrií mullet. Více

Produkt je momentálně nedostupný.

Vyberte si prosím podobné zboží.

Základní informace

Kategorie Tmely, pásky
Určení pánské, dámské
Značka Tubolight
Katalogové číslo DMXHD279

Technické parametry

Velikost pláště uni
Sezóna 2024
Průměr kola 29″, 27,5″ / 650b
Disciplína Downhill / Sjezd

Popis produktu

Nová a inovativní vložka do plášťů Tubolight Diamana, je vyrobená z velmi husté a přitom lehké EVA pěny a je speciálně tvarovaná pro ještě lepší jízdní vlastnosti díky specifickému proudění vzduchu uvnitř pláště.

Varianta balení 1x Diamana XHD (29) a 1x Diamana XHD (27,5) pro ty co chtějí nejvyvyšší ochranu pro nejdrsnější terén a kolo se smíšenou "mullet" geometrií (27,5/29 palců).

DIAMANA XHD

Extra vysoká ochrana, tvrdá směs určená speciálně pro těžké sjezdové pláště.

Použití: enduro, sjezd, elektrokola

Hmotnost: 205 gramů (27,5"), 220 gramů (29")

Už to není jen o tom vložit kus natvarovaného pěnového polyethylenu do pláště, který pouze ochrání ráfek při tvrdším nárazu nebo vám po defektu umožní nouzový návrat domů.

Ke slovu přichází věda. Na začátku vzniku vložky Tubolight Diamana byla studie, která zkoumá pohyb molekul vzduchu uvnitř pláště během jeho deformace vlivem vnější síly.

Hlavní přednosti a parametry:

  • Ochrana ráfku před většími nárazy
  • Směs XHD je zaměřená hlavně na ochranu v nejtěžším terénu
  • Zlepšení trakce a efektivity odvalování
  • Směs XHD ideální pro drsný terén gravity disciplín
  • Vložka nesaje tmel ani vlhkost
  • Vyrobeno z EVA pěny vysoké hustoty
  • Hmotnost XHD(27,5): 205 g / 1 vložka
  • Hmotnost XHD(29): 220 g / 1 vložka
  • Balení obsahuje 1x Diamana XHD (27,5) a 1x Diamana XHD (29)

JAK TO TEDA FUNGUJE?

Podíváme-li se zpomaleně na stlačení pláště při nárazu, zjistíme, že celý proces je tak rychlý, že se plášť vrátí do původního tvaru ještě předtím, než se vůbec začne odpružení dostávat do komprese. Tím vzniká nestálý tlak pláště na podklad, což se rovná špatné trakci.

Tento jev můžeme zmírnit snížením tlaku v plášti. Je to vlastně důvod, proč plášť s nižším tlakem nabízí lepší trakci. Nová vložka do ráfků Tubolight Diamana díky specifickému tvarování řeší právě tento negativní jev. Řízené proudění vzduchu vložkou totiž snižuje odskok pláště a pomáhá udržet konstantní tlak pláště na podklad.

PROČ TAKOVÝ TVAR?

Kanály na boku vložky jsou tvarovány tak, aby vytvářely tzv. Venturiho efekt. Jedná se o stejný princip jako u vozů Formule 1, kdy zrychlené proudění vzduchu pod vozem zvyšuje jeho přítlak. To znamená, že se se zmenšováním kanálů zvyšuje rychlost proudění vzduchu skrze tyto kanály. Tím se urychlí proudění vzduchu z vnější části vložky do vnitřní části mezi vložku a ráfek. Vzduch se poté zachytí ve vnitřní části a prodlouží se tak doba, kdy se dostane zpět do vnější části. Po celou dobu tlumení je tak v místě stlačení pláště velmi málo vzduchu.

AERODYNAMIKA NADE VŠE!

Jamky na horní straně vložky jsou inspirovány jamkami na golfových míčcích a spolu s vlnitým tvarem vložky napomáhají tomu, aby se vzduch neodrážel zpět do stěny pláště, ale proudil dál do bočních kanálků.

ČÍSLA?

O 9 % nižší valivý odpor na nerovném povrchu. I při zohlednění vyšší hmotnosti kol vlivem vložek se tato úspora vždy projeví rychlejším časem ve stoupání.

Až o 60 % vyšší přilnavost pláště. Tento masivní nárust dostává trakci na zcela novou úroveň.

O 55 % méně vibrací. Lepší tlumení, menší únava, jistější jízda.

ODOLNOST A JEDNODUCHOST

Tubolight Diamana je vyrobena z EVA pěny s vysokou hustotou a tvrdostí, aby byla zaručena tvarová stálost a díky ní také stálé proudění vzduchu mezi kanálky. To vede také k její extrémně dlouhé trvanlivosti. Očekávaná životnost je několik let.

Instalace vložky do plášťů Tubolight Diamana je poměrně snadná. Neabsorbuje žádný z bezdušových tmelů na trhu a je 100% funkční se všemi běžnými bezdušovými ventilky.

Vložky do plášťů Tubolight Diamana se prodávají v balení po dvou kusech. K dispozici je celkem 8 různých variant, které pokrývají všechny logické kombinace, které můžete na kole potřebovat.

Rychlost odvalování, trakce, tlumení nárazů a ochrana proti průrazu vždy byly kompromisem mezi použitou směsí, pevností pláště a nahuštěním vzduchu. To ale neplatí s použitím inzertu do pláště Tubolight Diamana. Při stejném tlaku v plášti získáváte nižší valivý odpor, vyšší přilnavost a hladší jízdu, díky čemuž je vaše jízda rychlejší a bezpečnější. Ve stoupání i v klesání. Vítejte v nové éře!

O značce Tubolight