Vložka do ráfku Tubolight Diamana SL 29" / HD 29" (pair)

Vložka do ráfku s novým revolučním tvar pro ještě lepší jízdní vlastnosti. Varianta 1x vložka SL a 1x vložka HD pro downcountry, trail a enduro disciplíny. Více

2 399 Kč
 • Vyberte variantu pro upřesnění dostupnosti.

Základní informace

Kategorie Tmely, pásky
Určení pánské, dámské
Značka Tubolight
Katalogové číslo DMSLHD

Technické parametry

Velikost pláště uni
Sezóna 2024
Průměr kola 29″
Disciplína enduro, trail

Popis produktu

Nová a inovativní vložka do plášťů Tubolight Diamana, je vyrobená z velmi husté a přitom lehké EVA pěny a je speciálně tvarovaná pro ještě lepší jízdní vlastnosti díky specifickému proudění vzduchu uvnitř pláště.

Varianta balení 1x Diamana SL a 1x Diamana HD pro ty co chtějí vyšší ochranu zadního kola (Diamana HD) a lepší odezvu a lehkost na předním kole (Diamana SL)

DIAMANA SL

Nový standard pro vložky do cross country plášťů, který zajišťuje rychlejší časy ve všech situacích. Měkčí směs, která dokonale odpovídá lehkým xc plášťům a požadavkům disciplíny.

Použití: cross country

Hmotnost: 97 gramů

Rozměr: pouze 29"

DIAMANA HD

Nejuniverzálnější rozměr, střední směs, která nabízí zvýšenou ochranu a podporu plášťů, ale stále si zachovává nízkou hmotnost.

Použití:
downcountry, trail,
enduro/dh (přední kolo - lepší citlivost a menší odolnost než XHD)

Hmotnost: 145 gramů

Rozměr: pouze pro 29"

Už to není jen o tom vložit kus natvarovaného pěnového polyethylenu do pláště, který pouze ochrání ráfek při tvrdším nárazu nebo vám po defektu umožní nouzový návrat domů.

Ke slovu přichází věda. Na začátku vzniku vložky Tubolight Diamana byla studie, která zkoumá pohyb molekul vzduchu uvnitř pláště během jeho deformace vlivem vnější síly.

Hlavní přednosti a parametry:

 • Ochrana ráfku před většími nárazy
 • Směs SL je zaměřená na lehkost a rychlé odvalování s přiměřenou dávkou ochrany a podpory
 • Směs HD poskytuje vyvážený poměr lehkosti, pružnosti a ochrany
 • Zlepšení trakce a efektivity odvalování
 • Směs HD je vhodná pro použití v zadním kole
 • Směs SL je vhodná pro použití v předním kole
 • Vložka nesaje tmel ani vlhkost
 • Vyrobeno z EVA pěny vysoké hustoty
 • Hmotnost SL: 97 g / 1 vložka
 • Hmotnost HD: 145 g / 1 vložka
 • Balení obsahuje 1x Diamana SL a 1x Diamana HD

JAK TO TEDA FUNGUJE?

Podíváme-li se zpomaleně na stlačení pláště při nárazu, zjistíme, že celý proces je tak rychlý, že se plášť vrátí do původního tvaru ještě předtím, než se vůbec začne odpružení dostávat do komprese. Tím vzniká nestálý tlak pláště na podklad, což se rovná špatné trakci.

Tento jev můžeme zmírnit snížením tlaku v plášti. Je to vlastně důvod, proč plášť s nižším tlakem nabízí lepší trakci. Nová vložka do ráfků Tubolight Diamana díky specifickému tvarování řeší právě tento negativní jev. Řízené proudění vzduchu vložkou totiž snižuje odskok pláště a pomáhá udržet konstantní tlak pláště na podklad.

PROČ TAKOVÝ TVAR?

Kanály na boku vložky jsou tvarovány tak, aby vytvářely tzv. Venturiho efekt. Jedná se o stejný princip jako u vozů Formule 1, kdy zrychlené proudění vzduchu pod vozem zvyšuje jeho přítlak. To znamená, že se se zmenšováním kanálů zvyšuje rychlost proudění vzduchu skrze tyto kanály. Tím se urychlí proudění vzduchu z vnější části vložky do vnitřní části mezi vložku a ráfek. Vzduch se poté zachytí ve vnitřní části a prodlouží se tak doba, kdy se dostane zpět do vnější části. Po celou dobu tlumení je tak v místě stlačení pláště velmi málo vzduchu.

AERODYNAMIKA NADE VŠE!

Jamky na horní straně vložky jsou inspirovány jamkami na golfových míčcích a spolu s vlnitým tvarem vložky napomáhají tomu, aby se vzduch neodrážel zpět do stěny pláště, ale proudil dál do bočních kanálků.

ČÍSLA?

O 9 % nižší valivý odpor na nerovném povrchu. I při zohlednění vyšší hmotnosti kol vlivem vložek se tato úspora vždy projeví rychlejším časem ve stoupání.

Až o 60 % vyšší přilnavost pláště. Tento masivní nárust dostává trakci na zcela novou úroveň.

O 55 % méně vibrací. Lepší tlumení, menší únava, jistější jízda.

ODOLNOST A JEDNODUCHOST

Tubolight Diamana je vyrobena z EVA pěny s vysokou hustotou a tvrdostí, aby byla zaručena tvarová stálost a díky ní také stálé proudění vzduchu mezi kanálky. To vede také k její extrémně dlouhé trvanlivosti. Očekávaná životnost je několik let.

Instalace vložky do plášťů Tubolight Diamana je poměrně snadná. Neabsorbuje žádný z bezdušových tmelů na trhu a je 100% funkční se všemi běžnými bezdušovými ventilky.

O značce Tubolight