Triatlonové kolo Cervélo P5 Six eTAP – black

Akce - zdarma nastavení kola BG Fit Retül viz. níže. Špičkový časovkový či triatlonový karbonový speciál s dokonale aerodynamickým rámem, komponenty i uložením bidonů. Kolo je vybaveno maximálně přesným a rychlým elektronickým řazením Sram RED eTap. Více

Prodej produktu ukončen.

Vyberte si prosím podobné zboží.

Základní informace

Kategorie Triatlonová kola
Určení pánské
Značka Cervélo
Katalogové číslo 62507045

Technické parametry

Barva černá
Barva rámu černá
Velikost kola S, M, L, XL, 48, 51, 54, 56, 58, 61
Průměr kol 700c
Konstrukce Bez odpružení
Sezóna 2017
Opotřebení nová
Modelová řada Cervélo P
Pokročilost jezdce Závodní
Materiál rámu karbon
Brzdy v-brzdy / cantilever
Rychlosti/převody 2x11
Rám Cervélo All-Carbon, P5X
Katalogové číslo 62307949
Přední kolo Enve SES 7.8
Zadní kolo Enve SES 7.8
Přední plášť Continental GP4000 S II 700 x 25c
Zadní plášť Continental GP4000 S II 700 x 25c
Kliky SRAM RED, 52/36
Převodníky 52/36
Střed CeramicSpeed, PF-30, Ceramic Bearings
Řazení SRAM RED eTAP Blips and RED eTAP Clics
Přesmykač SRAM RED eTAP, 11-spd
Přehazovačka SRAM RED eTAP, 11-spd
Kazeta SRAM XG 1190 11-28
Řetěz SRAM RED 22
Přední brzda TRP HY/RD
Zadní brzda TRP HY/RD
Řídítka Cervélo P5X Aerobar
Sedlo ISM PS 1.0
Sedlovka Cervélo P5X with Ritchey Head

Popis produktu

Akce - zdarma nastavení kola BG Fit Retül

Líbí se Vám Cérvelo a rádi byste si ho pořídili? Chcete se o poradit o velikosti, osazení, nebo si Cervélo vyzkoušet? Stačí napsat na vip@kola-radotin.cz a postará se o Vás náš specialista na značku Cervélo.

*Fotky detailů jsou pouze ilustrační – specifikace na fotce nemusí odpovídat skutečnosti.

Cervélo P5 Six DA Di2 je špičkový časovkový a triatlonový karbonový speciál, který nabízí nejen aerodynamický rám, testovaný ve větrném tunelu a vyvíjený za pomoci softwaru CFD, který se využívá ve Formuli 1, ale také aerodynamicky řešené komponenty a dokonce i uložení bidonů či zásob energie. Také díky tomu bylo prestižním německým časopisem Tour Magazine vyhlášeno nejrychlejším časovkovým či triatlonovým kolem na světě.

Rám modelu P5 přináší řadu sofistikovaných detailů, které pomáhají dosáhnout vyšší tuhosti a nižší celkové hmotnosti kola. K nim patří řetězové vzpěry BBright, které využívají faktu, že oversize trubky jsou lehčí a tužší. Pravá řetězová vzpěra musí být kvůli přítomnosti řetězu užší, ovšem levá, kde řetěz chybí, je o 11 mm širší, což představuje téměř dvojnásobek v porovnání s pravou vzpěrou.

Spodní rámová trubka Dropped Down Tube je v přední části snížena, čímž dochází k minimalizaci mezery mezi touto trubkou a pláštěm předního kola. Náběžná hrana trubky se tak ukrývá v aerodynamickém stínu pláště kola. Podobně, byť v opačném gardu, je řešeno zakrytí zadního kola za velmi blízko umístěnou a maximálně vybranou sedlovou trubkou Extended Seat Tube Cutout. Oba tyto prvky vedou k výraznému zlepšení aerodynamických vlastností kola a ve výsledku ke zvýšení rychlosti jízdy a úspoře energie jezdce.

Systém Future Proof Cable Management zajišťuje kompatibilitu kola se všemi systémy brzd a řazení (mechanické, hydraulické, elektronické). Vyměnitelné záslepky lze snadno bez použití nářadí vyjmout a provést upgrade na vyšší systém brzd či řazení. V rámci řešení Aero Cable Management vstupují všechny lanka a kabely do rámu z hlediska aerodynamiky v nejvhodnějším místě a pod nejvhodnějším úhlem.

Kabely přehazovačky i přesmykače jsou navíc v oblasti středu šlapání vedeny každý ve své vlastní kolíbce v rámci systému Reduced Friction BB Guide, aby nedocházelo k jejich nadměrnému tření, ohýbání a vychylování do stran. Díky tomu je řazení mnohem snazší, jemnější a přesnější.

Karbonové patky zadní stavby Carbon Dropouts znamenají hmotnostní úsporu oproti použití klasických hliníkových patek.

Kónický profil hlavové trubky Evolved Steerer Design je navržen tak, aby co nejlépe vyhovoval nárokům na nízkou hmotnost, tuhost a pohodlí.

Kolo je osazeno celokarbonovou zúženou vidlicí, úsporu energie a zvýšení rychlosti přinášejí karbonová aerodynamická řídítka 3T Aduro. Aerodynamickou pozici pomáhá zaujmout speciální časovkové či triatlonové sedlo ISM Prologue. Systém skvěle doplňují špičková kola s vysokými ráfky HED Jet 6.

O měnění převodů se stará maximálně rychlá a přesná elektronická sada Sram RED eTap.

Cervélo P5 dokazuje své kvality také na nejnáročnějších světových závodech. V roce 2013 na něm Frederik Van Lierde vyhrál havajského Ironmana, v roce 2015 a 2016 s tímto modelem získaly titul mistryně světa v dlouhém triatlonu Mary Beth Ellisová, respektive Jodie Swallowová. V časovkách na modelu P5 zase zářil vítěz celkové klasifikace Giro d’Italia 2012 Ryder Hesjedal.

Tabulka velikostí

O značce Cervélo

Cervélo je kanadská značka špičkových silničních kol pro náročné cyklisty. Je největším světovým výrobcem časovkových a triatlonových speciálů, její kola se ale výrazně prosazují i v závodech s hromadným startem, a to jak v rovinatých, tak v horských etapách.