Trek Remedy 2017

Dalším přepracovaným modelem Treku je Remedy. Toto kolo stojící na pomezí Trail a Enduro kategorie dostalo podobně jak Fuel EX nový rám a bude nabízeno již jen na 27,5“ kolech. Je to dáno zřejmě tím, že u nového Fuel EX 29 narostl zdvih, a tak by si tyto dvě modelové řady už příliš konkurovaly.

Nový rám nabízí zdvih 150 mm a díky novému tvaru spodní rámové trubky Straight Shot i vyšší tuhost, než jakou disponuje současný enduro/freeride model Slash. Co se týká technologií, zachována zůstala samozřejmě zadní stavba ABP s uchycením tlumiče Full Floater, dále pak Mino Link pro úpravu geometrie. Nově je ale rám Remedy určen pro širší náboje Boost a velkou novinkou jsou tlumiče Rock Shox Deluxe. Ty nahrazují tlumiče Fox, které Trek používal na kolech Remedy do letošní sezóny. Najdeme u nich také technologii Re:aktiv, kterou Trek vyvinul spolu se značkou Penske už pro tlumiče Fox.

Stejně jako u nového modelu Fuel EX najdeme i na Remedy v hlavovém složení systém Knock Block, který zabraňuje protočení řídítek. Novinkou je také kompletní vnitřní vedení pro bowdeny, brzdové hadičky i vedení k teleskopické sedlovce. 

Zeštíhlením o 29“ modely se počet nabízených modelů Remedy snížil na pět pánských a jeden dámský. Karbonový Remedy 9.9 a hliníkový Remedy 9 nesou ve svém označení přídomek RSL (Race Shop Limited). Trek s nimi cílí na účastníky Enduro závodů. Od ostatních kol Remedy se odlišují hlavně vidlicí (a pak ještě šířkou plášťů). Vidlice RockShox Lyrik u těchto dvou modelů má stavitelný zdvih 160/130 mm.  Standardní modely Remedy pak mají vidlice se zdvihem 150 mm. U všech modelů jsou vidlice, stejně jako tlumiče, z dílny Rock Shox. U základního Remedy 7 je to model vidlice Yari, u zbytku pak RS Pike.

Mimo zmíněné modely jsou ještě v nabídce karbonový Remedy 9.8 a hliníkový Remedy 8. Pro bikerky, které míří do těžšího terénu, je pak připraven model Remedy 8 WSD. 

Nový Remedy bude dostupný už v průběhu léta. Brzy jej tedy najdete také na našem e-shopu.