Tour s Markétou Navrátilovou

Neděle 13.09.2020 / Ski a Bike Centrum Radotín

Srdečně vás zveme 13.září na den s Markétou Navrátilovou - renomovanou sportovní fotografkou s 25letou zkušeností s Tour de France a dalšími World a Pro Tour podniky. Na neděli plánujeme společnou "tourovou" vyjíždku, exkluzivní focení pro vás, sledování etapy na Tour a besedu nad fotografiemi a děním za oponou pelotonu. 

PROGRAM AKCE

  • Silniční vyjížďka SBCRide s focením od Markéty, odnesete si svojí fotografii! 

  • Společné sledování finiše horské etapy Lyon - Grand Colombier

  • Večerní beseda s projekcí fotografií a vyprávěním Markéty Navrátilové o zákulisí Tour  

- - - - - - - - - - - - - 
Aktuálně!
Vyhraj 1 startovní slot na L'Etape Czech Republic by Tour de France

V rámci spolupráce s L'Etape Czech Republic vám před samotnou besedou bude představen koncept krásné akce jednodenního závodu s atmosférou slavné TdF, a to přímo v Praze a jejím okolí. A závěrem bude vylosován jeden šťastný výherce, který obdrží startovní slot na červnovou akci.
 Kompletní info zde: https://www.letapeczech.cz/

***
KOMPLETNÍ PROGRAM DNE 

Silniční vyjížďka SBCRide s fotografováním od Markéty Navrátilové

11.00 - 14.00, vstupné 150 Kč

Naše nedělní vyjíždka při konání 15. etapy Tour de France bude mít naprosto výjimečný reportážní doprovod. SBCRide zachytí do svého objektivu a následně dá k dispozici Markéta Navrátilová, jediná žena, která měla po dvě dekády možnost fotit slavnou Tour de France jako akreditovaný fotograf přímo z motocyklu. Pojede se ve třech skupinkách. Na výběr máte:

SBCRide dámská skupinka 

jen pro ženy / délka 57km / převýšení 601m / pohodové tempo cca 21km/h
STRAVA trasa zde

SBCRide smíšená skupinka

muži/ženy, délka 69km / převýšení 850m / tempo cca  24-25km/h
STRAVA trasa zde

SBCRide rychlá skupinka 

muži/ženy, délka 79km / převýšení 1149m / tempo cca 28-30km/h
STRAVA trasa zde

Všechny vyjížďky probíhají na silničních kolech a jede se v běžném provozu na vlastní nebezpečí.
Účastníci by měli mít funkční silniční kolo a helmu. 
Pro všechny k dispozici šatny a sprchy před i po vyjížďce. Parkování v areálu.
Zájemcům jsme schopni zapůjčit testovací silniční kolo z našeho testovacího centra

Speciální francouzské menu v MUSA Restaurantu

Po celou dobu Tour si můžete v MUSA restaurantu pochutnat na LE TOUR DE FRANCE MENU postaveném na slavných francouzských receptech. Ochutnat můžete třeba rybí polévku Bouillabaisse, hovězí tartar s hranolkami, mušle mariniere, kachní prsa se zeleninovým ratatouille, či oblíbený tarte Tatin. Menu se podává celý den a je možné si k němu objednat i vynikající francouzská vína. Více na stránkách MUSA restaurantu.

Sledování závěru etapy Tour de France

15.00 - 17.00, multisál, vstup zdarma

STAGE 15 (175KM): LYON - GRAND COLOMBIER. Dojezd etapy si užijeme společně. V neděli má Peloton naplánovanou krásnou etapu přes "Bugey pyramid" s finišem po dlouhém 17kilometrovém stoupání převýšením 1270 metrů a sklonem 7%. Působivá čísla slibují zajímavý sportovní zážitek.

Beseda Markétou Navrátilové o fotografii a zákulisí Tour de France

18.00 - 20.00, multisál, vstupné 150 Kč

Po skončení etapy TdF bude přichystaná beseda s Markétou Navrátilovou spojená s projekcí jejích fotografií a vyprávěním o zákulisí Tour a dalších cyklistických závodů. Markéta v roce 1992 společně se svým otcem vytvořila reportáž o závodu Tour de France. Následně začala pracovat pro anglickou agenturou Photosport International, od roku 1997 spolupracuje s nizozemskou tiskovou agenturou Cor Vos. Je jedinou ženskou fotografkou, která měla možnost v rámci Tour de France fotografovat cyklisty z motocyklu. V letech 2001 až 2002 žila v Londýně. Kromě fotografování vrcholových sportovců vytvořila soubory o londýnském metru nebo fotografické deníky z cest po světě a samozřejmě taky několik fotoknih z prostředí profesionální silniční cyklistiky i amatérských závodů. Na závěr besedy budete mít příležitost zakoupit podepsanou fotoknihu Martiny Navrátilové.

Dvě dekády Tour de France ve fotografii

Krátký fotoarchiv Markéty Navrátilové ze dvou dekád Tour de France

Vstup, rezervace a registrace na událost

Vstupné na vyjížďku 150 Kč zahrnuje i vstup na besedu s Markétou. Na besedu se dá zakoupit samostatné vstupné za 150 Kč. Sledování dojezdu etapy Tour de France je zdarma.