Přepracované elektrokolo Specialized Turbo Levo je lehčí a vytrvalejší

Americká značka Specialized představila 18. září 2018 přepracovaný model svého horského elektrokola Specialized Turbo Levo. Novinka se pyšní novou geometrií, vyšší kapacitou baterie, menším a lehčím motorem a nižší hmotností rámu s novou, ovladatelnější geometrií.

Větší kapacita baterie = větší dojezd

Jednou z prvních věcí, které potenciálního uživatele elektrokola zajímá, je dojezd, který je dán kapacitou baterie. Ta u nového modelu Turbo Levo činí 700Wh a je tedy o plných 40 % vyšší než u předchozí modelové varianty.

Lehčí a menší motor

Nové turbo Levo má také nový motor, který je oproti svému předchůdci o 15 % menší a o 11 % lehčí. Motor Specialized 2.1, vyvinutý opět ve spolupráci s německou firmou Brose, nabízí jezdci přípomoc až 410 % a velmi plynulý chod bez nežádoucího trhání či škubání. Jeho výkon dosahuje až 560 W a kroutivý moment 90Nm.

Přepracovaná geometrie

Rám kola Turbo Levo vychází od prvopočátků modelu z klasického, rozuměj bezmotorového modelu Stumpjumper. Ten před sezónou 2019 dostal novou geometrii a změny se zákonitě  projevily i v rámu nového Turbo Levo.

Rám z hliníkové slitiny je lehčí, má krátkou zadní stavbu, nízký střed a položenější hlavovou trubku pro více obratnosti a jistoty při sjezdech. Efektivnějšímu stoupání zase napomáhá vzpřímenější sedlová trubka.

Snadné a přehledné ovládání

Turbo Levo má nyní také snazší a přehlednější ovládání. Zatímco ovládací páčka zůstává na řídítkách, jednotka Turbo Connect Unit je nově umístěna na horní rámové trubce těsně za představcem, takže dává jezdci prostřednictvím LED diod dokonalý přehled o stavu baterie i aktuální úroveň dopomoci.

Jednotku lze prostřednictvím ANT+ a Bluetooth propojit s externí aplikací nebo programem Mission Control přímo od Specialized , díky čemuž získáte ještě přátelštější a intuitivnější uživatelské rozhraní.

.