Specialized Tarmac Disc 2019 - skvělý výkon na kotoučových brzdách

Tarmac, silniční top model značky Specialized, bude o roku 2019 nabízen ve verzi s kotoučovými brzdami. Její geometrie je shodná jako u klasického ráfkového modelu, zachovány zůstaly i aerodynamické vlastnosti. Hmotnost je vyšší o pouhých 300 gramů. 

Shodná geometrie

Nový Tarmac Disc využívá stejné osvědčené geometrie, jakou má i jeho předchůdce a souputník na klasických ráfkových brzdách. Jediný rozdíl najdeme v délce řetězových vzpěr. Ta u diskové verze činí 410 mm, u klasické se pohybuje v závislosti na rámové velikosti mezi 405 a 410 mm. Rozdíl je tedy v zásadě zanedbatelný. Nijak se neliší ani aerodynamické vlastnosti obou verzí.

Disková verze těžší o 300 gramů

Kompletní model S-Works Tarmac Disc (bez pedálů) váží přibližně 6.65 kg v závislosti na rámové velikosti. Stejný model s ráfkovými brzdami má cca 6.36 kg. V hmotnosti modelu Disc je již započítán powermeter S-Works Power Cranks.

Samotný rám S-Works Tarmac Disc váží ve velikosti 56 cm v závislosti na barvě přibližně 800 gramů. Vidlice má zhruba 338 gramů. Dle vyjádření konstruktérů značky byla vidlice konstruována s ohledem na maximální tuhost a aerodynamiku, namísto honby za sníženou hmotností. Její design má velký a pozitivní dopad na ovládání kola.

Genderové rozdíly

Rámové sady Tarmaca na kotoučových brzdách jsou nabízeny ve všech rámových velikostech a barvách. Celá kola jsou nabízena v pánských a dámských variantách. Dámské modely mají odlišné kontaktní body, tedy řídítka, kliky a sedla.

Přidejte se k Saganovi!

Prvními profi týmy, které osedlají novou kotoučovou verzi Tarmaca, budou Bora-Hans-Grohe, Quick-Step Floors a Boels-Dolmans. Na svůj S-Works Tarmac Disc se tak už může těšit i vítěz bodovací soutěže Tour de France 2018 a trojnásobný mistr světa Peter Sagan. Přidáte se k němu?

Články

25.07.2018

Kola od nás - silnička Specialized Tarmac Comp Disc 2019

Na rok 2019 představil Specialized nový Tarmac a tak jsme nelenili a hned první kousek, který nám dorazil, pro vás nafotili.

06.08.2018

Kola od nás - Silniční kolo Specialized Men's Tarmac Disc Comp 2019 - Sagan Collection LTD

Na rok 2019 představil Specialized nový Tarmac. Tento je navíc v limitované designové kolekci Peter Sagan.