Specialized S-Works Epic EVO x DREAMBIKELAB

Zakázkové stavba pod hlavičkou DREAMBIKELAB ve Ski a Bike Centrum Radotín, tentokrát na modelu Specialized S-Works Epic EVO.

PŘESTAVBA

Cílem projektu bylo postavit lehký Down-country bike, trochu i v "klasickém" podání. Budovali jsme na rámu S-works Epic EVO (120/120) v krásném designu, který lze pořídit pouze na samostatné rámové sadě. Nechtěli jsme stavět kolo, co bude nejbarevnější, ale co bude mít něco do sebe a bude decent. Dominantou je tedy "barevnější" rám, který je pak dolazen pár modrými a červenými detaily poschovávanými v celé stavbě. Ostatní barvy jsou už neutrální. Rámová sada je od výrobce osazena hlavovým složením CaneCreek (i v tom se "pod povrchem" skrývá modrý detail).

Tlumení je v dikci RockShoxu,  jak jinak než v top verzi ULTIMATE.  Sadu dodal americký výrobce SRAM. Jedná se o nejvyšší a nejlehčí řadu XX1, ale v mechanické verzi! Když už zůstaneme u té klasiky, kolo je osazeno celokarbonovou sedlovkou S-Works. Nejvyšší body na kole jsou ale čistá budoucnost a futurismus. Ať se bavíme o doslova vytištěném sedle S-Works Power Mirror nebo celokarbonovém integrovaném kokpitu od výrobce Syncros. Kola jsme nechali v domácí stáji Roval/S-works. Doplnili jsme je pouze bezdušovými ventilky Lezyne. Celý projekt zabrzdí jen jedna věc, a to nekompromisní a lehké brzdy Magura 8 SL s novými kotouči SRAM HS2.

Výsledek této filharmonie? 9,4 kg bez pedálů, včetně všech náplní.

ZAKÁZKOVÁ KONFIGURACE + ÚPRAVA

/ karbonový integrovaný kokpit SYNCROS iC SL
/ vidlice ROCKSHOX SID ULTIMATE
/ tlumič ROCKSHOX SIDluxe ULTIMATE
/ sedlovka S-WORKS CARBON
/ mechanická sada SRAM XX1
/ brzdy MAGURA MT8 SL
/ kotouče SRAM HS2
/ výplety ROVAL CONTROL 29 CARBON
/ pláště S-WORKS FAST TRACK T5/T7 29x2.2


 

 

 

 

O projektu DREAMBIKELAB 

DREAMBIKELAB je inhouse projektem Ski a Bike Centrum Radotín ve Vindyšově továrně. Zaměřujeme se na fine-tunning a customizaci kol. Skrze stylové komponentové doplňky vznikají stavby, které tovární model promění v osobitý kus. Vybíráme ze široké palety dlouhodobě zavedených velkých značek, ale i butikových brandů a hi-tech dílen, které rostou v Evropě i za oceánem.

Hybatelem celého projektu a Vaším parťákem je náš vysmátý kluk z SBCR týmu, Standa Bříza, zapálený bajker a teď i táta. Když zrovna nestaví kola v SBCR ve Vindyšově továrně, jezdí na kopcích, nebo si užívá volno v bikeparcích a eventech. Vyladit kolo ke kráse i funkčnosti je jeho doménou a prací tady u nás. Provede vás celým procesem od úvodní konzultace, výběru až po předání nového kola do vašich rukou.

VŠE O SLUŽBĚ DREAMBIKELAB