Specialized Roubaix

9. 9. odtajnil Specialized nové Roubaix a Ruby

To nejlepší nakonec, jako by si řekli u Specializedu před představováním nových modelů 2017, a nechali si jako poslední model na představení nové Roubaix. Nutno říci, že toto kolo si tuto poctu zaslouží. Roubaix totiž prošlo ne evolucí ale rovnou revolucí.

Zapomeňte na Zertz, je zde Future shock

Od svého uvedení na trh pracovala modelová řada Roubaix s tlumícími prvky Zertz ve vidlici a v zadní stavbě. Specialized se rozhodl přistoupit k tlumení v přední části opravdu radikálně. Future Shock integrovaný do hlavové trubky pod představcem pracuje se zdvihem 20 mm a nabízí jezdci opravdu velký komfort ve vertikálním směru. Přitom si ale přední partie kola zachovává velkou tuhost v podélném směru.  

Drop Clamp a sedlovka Coble Goble R

Drop Clamp označuje nové řešení zadní stavby. Zadní vzpěry jsou napojeny na sedlovou trubku výrazně níže. A až v tomto místě je také sedlová objímka. Toto řešení pak umožní velký průhyb sedlovky Coble Goble R a zajistí tak pohodlí.

Technologie Rider First Engineered

Jednotlivé rámové velikosti pak Specialized vyvíjel, podobně jako u řady Tarmac, samostatně. Technologie Rider First Engineered zaručuje stejné vlastnosti a chování kola pro všechny rámové velikosti. Na rám nového Roubaix pracoval Specialized od počátku ve spolupráci s inženýry z firmy McLaren. Cílem bylo vyrobit lehké, rychlé a zároveň pohodlné kolo. Nový rám včetně tlumícího prvku Future Shock váží stejně jako předchozí generace SL4. Rám samotný je pak dokonce nejlehčí silniční rám, jaký kdy Specialized vyrobil.

Kotoučové brzdy

Nové Roubaix je nově určeno pouze pro kotoučové brzdy. Tomu odpovídá i použití 12 mm pevných os u vidlice i zadní stavby. Zajímavostí jsou také zvednutá řídítka Hover podobná těm, jaká známe z modelu Venge Vias.

V nabídce pro rok 2017 bude kolo v celkem pěti úrovních výbavy. K tomu ještě můžeme připočítat 4 dámské modely Ruby s novým rámem. Základní verze nového Roubaix i Ruby přitom startuje na 69.999 Kč. Na první kousky se můžete těšit již na začátku podzimu.