Epic 2018  - lehčí, chytřejší, rychlejší

Americká značka Specialized přepracovala před sezónou 2018 svůj legendární XC speciál Epic. Kolo, které se nesmazatelně vepsalo do myslí i srdcí českých příznivců horské cyklistiky poté, co na něm Jaroslav Kulhavý vybojoval v roce 2012 olympijské zlato, je nyní ještě lehčí, chytřejší a rychlejší.

Nová geometrie

Modely Epic dostaly pro rok 2018 zcela přepracovaný ultralehký rám s novou geometrií, která by měla ještě lépe vyhovovat všem jezdcům, kteří usilují o co největší rychlost na technicky náročných XC tratích.

Rám nabízí delší reach, tedy vzdálenost mezi sedlem a řídítky, a umožňuje tak zaujmout ještě položenější a aerodynamičtější závodní pozici. Položenější je i hlavová trubka, což přispívá k lepší stabilitě a ovladatelnosti kola ve sjezdech i výjezdech.

Nižší hmotnost

Hmotnost rámu je u nového epica nižší o plných 525 gramů (u verzí Pro, Expert a Comp) oproti jeho předchůdci. Rám vyvíjený opět v rámci systému Rider-First Engineered, kdy jsou vlastnosti rámu uzpůsobeny pro každou rámovou velikost, přitom nijak neztratil na tuhosti.

Nový mozek

Modely Epic jsou od sezóny 2018 osazeny novým, kompletně přepracovaným tlumičem Brain 2.0. Ten je umístěn blíže k zadní ose, což vede k lepší reakci na nerovnosti. Díky nově řešenému průtoku oleje tlumič plynuleji a efektivněji tlumí nárazy každé intenzity.

Líbí se vám kolo Specialized Epic a rádi byste si nějaké pořídili? Chcete se poradit o velikosti, osazení, nebo si epica vyzkoušet? Stačí napsat na [email protected] a postará se o Vás náš specialista na značku Specialized.