Specialized Diverge 2018

Výkonnostní silnička do každého terénu.

Nový gravel bike Specialized Diverge udivuje až šokuje

Udivuje univerzálností, šokuje speciální, nepravidelně vinutou pružinou Future Shock s progresivním tlumením nárazů. Nový Specialized Diverge, který patří do skupiny gravel biků, neboli kol vycházejících ze silniční konstrukce, ale zvládajících i jízdu lehčím terénem, je pro rok 2018 také lehčí, ovladatelnější a v nabídce zastoupený i dvěma dámskými modely.

Rám z karbonu FACT 9r má speciální silniční geometrii přizpůsobenou gravel bikům či chcete-li adventure kolům, určeným jak na silnici, tak pro jízdu lehčím - a v případě nového Diverge i těžším - terénem. Geometrie byla pro rok 2018 upravena a kolo přináší i hmotností úsporu oproti starším modelům.

Karbonová vidlice nabízí dostatečnou tuhost, nízkou hmotnost a napomáhá výborné ovladatelnosti kola.

Klíčovým atributem, který významně rozšiřuje terénní schopnosti kola, je speciální, nepravidelně vinutá pružina Future Shock se zdvihem 20 mm a progresivním tlumením, umístěná v hlavové trubce. Toto řešení se již osvědčilo u modelů Roubaix, respektive Ruby, u Diverge je ovšem vyladěno do ještě náročnějšího terénu. Na hladkém asfaltu se Future Shock prohupuje zcela minimálně a šetří tak energii jezdce, ovšem při jízdě v terénu, kde přicházejí silnější nárazy a otřesy, pružina “ožívá” a žehlí až překvapivě příjemně.

Pokud patříte k cyklistům, kteří milují silniční švihy, ale zároveň se nechtějí vyhýbat zajímavým úsekům či zkratkám mimo asfalt, určitě vás bude Diverge přinejmenším zajímat.

A týká se to i cyklistek, neboť řada nově nabízí dva dámské modely Women’s Diverge.