Specialized Crux 2018

Čistě závodní cyklokroska

Nový Crux se inspiroval u Tarmaca.

Cyklokrosový model Specialized Crux bude v roce 2018 o 500 gramů lehčí, navýší kvalitu karbonu, nabídne geometrii přizpůsobenou jednotlivým rámovým velikostem a také vyšší tuhost a lepší ovládání.

Cyklokroska Crux se při inovacích pro sezonu 2018 inspirovala u topové silničky ze stáje stejné značky, tedy od oblíbeného modelu Tarmac. Přebírá od něj materiál, vrstvení jednotlivých karbonových plátů i tvar rámových trubek.

Nejlepší karbon

Všechny karbonové modely Crux budou v modelové řadě 2018 vyrobeny z toho nejlepšího karbonu, s nímž firma Specialized pracuje, tedy z materiálu označeného jako FACT 11r.  To přinese úsporu 500 gramů na setu rámu a vidlice u každého modelu, přičemž se naopak zvyšuje tuhost rámů. Karbonový rám nového Cruxu nepřesahuje hmotnost 900 gramů!

Rider-First Engineered

Rámy jsou navíc vyráběny v rámci konceptu Rider-First Engineered tak, že geometrie je přizpůsobena každé rámové velikosti. Největší rozdíl zaznamenají větší jezdci u rámů ve velikosti 58 a 61, které jsou o 7-8 centimetrů delší.

Při uzpůsobování rámové velikosti vycházeli inženýři Specializedu z databáze výsledků měření pro nastavení správného posedu dynamickou metodou Specialized BG Fit Retül, takže nová geometrie by měla mnohem více vyhovovat většině jezdců.


S-WORKS CRUX

Ovladatelnost

Nová geometrie přinese Cruxu lepší ovladatelnost, která je dána zejména níže umístěným středem kola a obratnější přední částí.

Detaily

Cyklisté na novém Cruxu jistě ocení i praktické detaily, například horní rámovou trubku tvarově lépe přizpůsobenou pro přenáší kola v náročném terénu nebo speciální, vodu a bahno odpuzující nátěr na S-Works modelu a S-Works rámovém setu.

Výbava

Z komponentové výbavy nových modelů stojí za zmínku především špičková karbonová kola se zvýšeným aerodynamickým ráfkem Roval CLX 50 opět u S-Works modelu, použití pevné osy 142/12 a nový přesmykač připevněný pomocí speciálního adaptéru, který umožnil, aby sedlová trubka zůstala zcela čistá.

 


CRUX SPORT E5