Specialized

Americká značka Specialized byla založena v roce 1974 a stala se jedním z největších průkopníků horské cyklistiky. Kromě kol nabízí také špičkové cyklistické helmy, tretry, sedla a další doplňky. Její vybavení dnes používá řada špičkových závodníků, například Jaroslav Kulhavý, mistr světa a olympijský vítěz na horských kolech, nebo jezdci silničních týmů Saxo Bank a Astana. Při výrobě kol Specialized jsou používány nejmodernější technologie, jako je zpracování karbonu FACT, a uplatňují se originální technická řešení, například integrované odpružení TSI nebo tlumič Brain. Značka úzce spolupracuje se sportovními lékaři a její kola i doplňky jsou dokonale přizpůsobeny anatomii jezdců.


Kategorie značky Specialized v naší nabídce


Produkty značky Specialized

Dalších 40
Celkem 1818 produktů

Více o značce Specialized

Značka Specialized byla založena americkým cyklistickým nadšencem Mike Syniardem, který v roce 1974 prodal za 1 500 dolarů svou dodávku a vydal se do Evropy, odkud začal dovážet do USA italské cyklistické komponenty. V roce 1976 zahájil produkci vlastních komponentů a následně i bicyklů. Specialized jako první odstartovala produkci horských kol  ve větším měřítku. Již v roce 1981 představila legendární horské kola Stumpjumper, které je v nabídce dodnes, byť samozřejmě prošlo obrovským vývojem. Na kolech Specialized jezdí celá řada profesionálních jezdců, ať už v oblasti horské nebo silniční cyklistiky. Jednou z ikon Specialized je Ned Overend, první mistr světa v horské cyklistice z roku 1990 a nyní i Jaroslav Kulhavý, který se stal mistrem světa v roce 2011. Značka je rovněž dodavatelem pro přední stáje silniční Pro Tour jako je Team Saxo Bank nebo Astana

Za úspěchy značky stojí snaha o neustálé zlepšování kvality jejích produktů, také prostřednictvím integrace moderních technologií. K nim patří technologie FACT, která umožňuje výrobu výjimečně pevných, odolných a lehkých karbonových rámů, systém úplné integrace odpružení TSI nebo „chytrý“ tlumič Brain. Unikátní je také systém Body Geometry, který na základě implementace poznatků sportovních lékařů, fyzioterapeutů i samotných cyklistů přizpůsobuje kola i doplňky anatomii jezdců, čímž zvyšuje efektivitu výkonu, pohodlí a pomáhá předcházet zdravotním problémům.

Kola Specialized

V nabídce značky Specialized jsou silniční, horská i crossová kola, samozřejmostí jsou dámské modely se specifickou geometrií respektující ženskou anatomii a velmi kvalitní dětská kola. V nejžádanější kategorii horských kol jsou pro cross country v portfoliu Specialized kola Epic aStumpjumper HT, pro XC trail Stumpjumper FSR a Camber, pro all mountain ježdění modely Enduro. Ryzí sjezdaři si mohou vybírat mezi modely Demo a Big Hit. Rekreačním jezdcům je určena řada Rockhopper aHardrock. Dámská kola jsou v nabídce v řadách Era, Safire, Myka FSR a Myka HT. Oblíbená jsou rovněž crossová či trekingová kola, zejména modely Crosstrail a Ariel, které jsou nabízeny rovněž v Deluxe verzích vybavených světlem, blatníky a nosičem. Pro děti jsou připravená dětská kola Specialized Hotrock, v níž lze nalézt vše od odrážedel Hotwalk pro nejmenší, až po kola s odpruženou vidlicí a 21 rychlostním převodníkem. 

Prohlížejte v oddělení: kola Specialized

Cyklistické helmy


Také cyklistické helmy Specialized disponují řadou jedinečných technologických řešení, díky kterým patří k nejodvětrávanějším, nejlehčím a nejpohodlnějším na trhu. Jedná se například o Dual Density systém, tedy kombinaci dvou různých hustot použité pěny. Ten umožňuje optimalizovat absorpci nárazu při současném snížení hmotnosti helmy. Výborné odvětrávání zajišťuje systém 4th Dimension Cooling. Propracované je také zapínání helem pomocí otočného kolečka, u některých modelů i výškově nastavitelné. Všechny helmy vyhovují nejpřísnějším bezpečnostním normám.

V eshopu najdete v oddělení helmy Specialized

Tretry Specialized


Všechny cyklistické tretry Specialized mají prvky systému Body Geometry. Je to zejména  Varus Wedge, speciální 1,5 mm vysoký klín pod palec, díky němuž odpadá nežádoucí horizontální pohyb kolene při šlapání. Pro větší komfort nabízí Specialized jako jediná firma na trhu systém zapínání BOA, který umožňuje zapnout tretry rychle a přitom dostatečně pevně pomocí dvou koleček ovládajících stahovací lanko. V nabídce jsou rovněž Body Geometry stélky do bot, dodávané pro tři různé typy klenby chodidel. Samozřejmě, že portfolio obshauje také  dámské tretry Specialized, jejichž tvar je přizpůsoben specifikům anatomie ženské nohy. 

Prohlížejte na eshopu v oddělení: tretry Specialized

Sedla 


Sedla Specialized jsou dalším produktem, u kterého hraje důležitou roli systém Body Geometry. Je dokázáno, že již několikaminutové sezení na klasickém sedle omezuje průtok krve do měkkých tkání v oblasti malé pánve, což může mít zejména u mužů velmi nepříjemné následky. Sedla Specialized se proto vyrábějí v různých šířkách, disponují speciálním výřezem v pěně uprostřed sedla a jsou dodávána ve třech různých ergonomicky přizpůsobených tvarech. Dámská sedla  mají speciální výřez se zkosenými hranami, čímž eliminují tlak na měkké citlivé tkáně.

Prohlížejte v oddělení sedla Specialized

Doplňky
 

K dalším produktům značky Specialized patří cyklistické rukavice, pláště, kola, gripy a omotávky,komponenty, pumpy, láhve a košíky, cyklocomputery, brašny, nářadí a také cyklistické oblečení.

BG Fit

Specialitou Specialized je Body Geometry Fit, tedy ergonomické nastavení kola pro konkrétního jezdce přesně podle jeho jedinečných anatomických charakteristik způspobu šlapání a pozice těla. Metoda byla vyvinuta po letech spolupráce s MUDr. Andy Pruitem z Boulder centra pro sportovní medicínu a provádí ji pouze vyškolení technici za pomoci moderních analytických pomůcek včetně speciálního softwaru.
Náš obchod tuto službu také nabízí a více informace najdete na stránce: BG FIT studio.

 

  • Ověřeno zákazníkyOvěřeno zákazníky
  • Kamenné pobočkyKamenné pobočky
  • Doprava od 1990 zdarmaDoprava od 1990 zdarma
  • 60 dní na vrácení zboží60 dní na vrácení zboží
  • Udržitelný e-shopUdržitelný e-shop
  • CELKOVÝ VÍTĚZ 2022CELKOVÝ VÍTĚZ 2022