Silniční kolo Specialized Venge Expert Disc Vias rktred/tarblk/carb

  • −15 %

Aerodynamická raketa pro milovníky rychlosti. Špičkový karbonový rým FACT 11r carbon, zapletená kola DT Swiss R470 Disc Pro, sada Shimano Ultegra, kotoučové brzdy. Perfektní stroj pro náročné silničáře. Více

118 999 Kč
Ušetříte: 21 000 Kč 139 999 Kč (sleva 15%)
Tabulka velikostí
  • Již již 30. 05. 2018 může být kolo připravené a seřízené k vyzvednutí v kamenné prodejně.
  • Již již 30. 05. 2018 může být kolo připravené a seřízené k vyzvednutí v kamenné prodejně.

Základní informace

Kategorie Závodní silniční kola
Určení pánské
Značka Specialized
Katalogové číslo 97817-31

Technické parametry

Barva rámu červená
Velikost kola 46, 49, 52, 54, 56, 58, 61
Průměr kol 700c
Konstrukce Bez odpružení
Sezóna 2017
Opotřebení nová
Modelová řada Venge
Pokročilost jezdce Závodní
Materiál rámu karbon
Brzdy kotoučové brzdy
Rychlosti/převody 2x11
Rám FACT 11r carbon, Rider-First Engineered™, Win Tunnel Engineered, internal cable routing, 12x142mm thru-axle, carbon OSBB
Vidlice FACT carbon, full monocoque
Přední kolo DT R460 Disc Pro, thru-axle, 2Bliss Ready
Zadní kolo DT R460 Disc Pro, thru-axle, 2Bliss Ready
Přední plášť S-Works Turbo, 700x24mm, 220TPI, folding bead, BlackBelt protection
Zadní plášť S-Works Turbo, 700x24mm, 220TPI, folding bead, BlackBelt protection
Kliky Specialized Pro carbon
Převodníky 52/36T
Střed Enduro BB30
Řazení Shimano ST-RS685, 11-speed
Přesmykač Shimano Ultegra, braze-on
Přehazovačka Shimano Ultegra, 11-speed
Kazeta Shimano Ultegra, 11-speed, 11-28t
Řetěz Shimano Ultegra, 11-speed
Přední brzda Shimano, hydraulic, Ice-Tech resin pads w/fins
Zadní brzda Shimano Ultegra, hydraulic, resin pads w/fins
Řídítka Specialized S-Works Aerofly w/out holes, 25mm
Omotávka Specialized Roubaix
Představec Specialized Pro 4-bolt alloy
Sedlo Body Geometry Power Expert, hollow titaniumrails, 143mm
Sedlovka Specialized Venge, FACT carbon

Popis produktu

Venge ViAS Expert Disc s brzdami Ultegra Vám zaručí výkonnost úrovně World Tour za cenu, která je pro závodní jezdce více než příznivá. Každý aspekt designu byl podroben zkoumání a výsledkem je kolo se špičkovým brzdným výkonem. Při srovnávací testovací jízdě na 40 km najelo proti kolu Tarmac 116 vteřin. S pomocí našeho aerodynamického tunelu jsme každou trubku, každou hranu nebo jiný konstrukční prvek vyrobili s jedním jediným cílem – a tím je rychlost. Kolo bylo zkonstruováno s využitím technologie Rider-First Engineered™, abychom zajistili, že všechny velikosti rámů budou mít stejné jízdní charakteristiky a navíc jsme, ve srovnání s naším modelem Tarmac, zvýšili tuhost přední část kola o 30%. Vzhledem k tomu, že kokpit čelí větru jako jedna z prvních částí kola, dospěli jsme k názoru, že představec a řídítka kladou příliš velký aerodynamický odpor. Abychom našli co nejlepší řešení této situace a zároveň dosáhli co nejlepšího propojení s rámem, zkonstruovali jsme představec s negativním úhlem 17 stupňů. Většinou jezdci nejsou dostatečně flexibilní, aby v tak agresivní pozici mohli jezdit, takže jsme zkonstruovali řídítka Aerofly, která mají pozitivní stoupání, které kopíruje Vaši nejefektivnější pozici. Výsledkem této snahy je kolo, jehož lanka téměř nejsou vidět.Samozřejmě, že integrace kotoučů u brzdného systému změnila hru, protože brzdy s touto technologií jsou schopné dodat suverénní brzdný výkon bez jakýchkoliv kompromisů v oblasti aerodynamiky, a Vy tak získáte výkonné brzdy, aniž byste museli něco obětovat. Navíc je kolo osazeno spolehlivým 11rychlostní m řazením Shimano Ultegra a pevnými diskovými koly DT R460, které ještě zvyšují celkový výkon tohoto závodního stroje. Takže až dojde na závěrečný spurt v cíli, Venge odmítne prohrát.

  • Rám z karbonu FACT 11r s technologií Rider-First Engineered™ udělal z kola Venge to nejtužší, nejaerodynamičtější kolo, jaké jsme kdy stvořili. Tvary všech trubek, odtokových hran i designových prvků byly ovlivněny hodinami testování v našem aerodynamickém tunelu, využitím počítačových modelů dynamiky kapalin i prototypů z 3D tiskáren a především zpětnou vazbou skutečných závodníků. A nakonec z toho vzniklo to nejrychlejší kolo, jaké jsme kdy vyrobili.
  • Vidlice, rovněž zkonstruovaná s využitím aerodynamického tunelu, má špičkovou konstrukci z karbonu S-Works FACT 11r a díky tomu projde vzduchem jako rozžhavený nůž máslem.
  • Hydraulické kotoučové brzdy Shimano Ultegra dodávají výjimečný brzdný výkon a modulaci brzdění, takže konečně došlo ke spojení bezkonkurenčního aerodynamického designu kola Venge s brzdami, které vynikají za všech podmínek.

Tabulka velikostí

O značce Specialized