Silniční kolo Cervélo R3 Ultegra – black/white

Výborné a lehké karbonové silniční kolo, které díky unikátnímu profilu rámových trubek nabízí výborný poměr hmotnosti a tuhosti. Vybaveno přesným a rychlým řazením Shimano Ultegra. Více

63 299 Kč
Ušetříte: 42 200 Kč 105 499 Kč (sleva 40%)

Základní informace

Kategorie Sportovní silniční kola
Určení pánské
Značka Cervélo
Katalogové číslo 61507001

Technické parametry

Barva šedá, bílá
Barva rámu bílá, šedá
Velikost kola 48, 51, 54, 56, 58, 61
Průměr kol 700c
Konstrukce Bez odpružení
Sezóna 2017
Opotřebení nová
Modelová řada Cervélo R
Pokročilost jezdce Závodní, Sportovní
Materiál rámu karbon
Brzdy v-brzdy / cantilever
Rychlosti/převody 2x11
Rám Cervélo All-Carbon, Tapered R3
Katalogové číslo 61507001
Přední kolo Mavic Aksium Elite
Zadní kolo Mavic Aksium Elite
Přední plášť Mavic Yksion (25-622)
Zadní plášť Mavic Yksion (25-622)
Kliky Rotor 3D30
Převodníky 52/36
Střed Rotor PF-30
Řazení Shimano Ultegra
Přesmykač Shimano Ultegra
Přehazovačka Shimano Ultegra
Kazeta Shimano Ultegra (11-25)
Řetěz Shimano Ultegra
Přední brzda Shimano Ultegra
Zadní brzda Shimano Ultegra
Řídítka FSA Energy Compact
Představec FSA SLK
Sedlo fi’zi:k Antares
Sedlovka FSA SLK

Popis produktu

*Fotky detailů jsou pouze ilustrační – specifikace na fotce nemusí odpovídat skutečnosti.

Cervélo R3 Ultegra je výborné karbonové silniční kolo se speciálním profilem rámových trubek Squoval, který zajišťuje nízkou hmotnost při zachování vysoké tuhosti. Název tohoto řešení pochází ze spojení anglických slov square a oval, tedy čtverec a elipsa. Současným integrováním obou těchto tvarů do profilu trámových trubek (na předem přesně určených různých místech rámu) se docílilo jedinečných vlastností. Zatímco čtvercový profil výborně odolává stranovému ohybu, oválný profil zvyšuje tuhost ve zkrutu a výborně zabraňuje průhybu jednotlivých trubek. Výsledkem je lehčí, tužší a pohodlnější kolo.

Závodní tuhost dodává kolu také použití řetězových vzpěr BBright, které využívají faktu, že oversize trubky jsou lehčí a tužší. Pravá řetězová vzpěra má kvůli přítomnosti řetězu omezenou šířku, vše proto vynahrazuje levá vzpěra, kde řetěz chybí, a která tak může být o 11 mm širší, což představuje téměř dvojnásobnou šířku v porovnání s pravou vzpěrou.

Kónický profil hlavové trubky Evolved Steerer Design je navržen tak, aby co nejlépe vyhovoval nárokům na nízkou hmotnost, tuhost a pohodlí.

Kabely přehazovačky i přesmykače jsou v oblasti středu šlapání vedeny každý ve své vlastní kolíbce v rámci systému Reduced Friction BB Guide, aby nedocházelo k jejich nadměrnému tření, obýbání a vychylování do stran. Díky tomu je řazení mnohem snazší, jemnější a přesnější.

Karbonové patky zadní stavby znamenají hmotností úsporu oproti použití klasických hliníkových patek.

Systém Future Proof Cable Management zajišťuje kompatibilitu kola se všemi systémy brzd a řazení (mechanické, hydraulické, elektronické). Vyměnitelné záslepky lze snadno bez použití nářadí vyjmout a provést upgrade na vyšší systém brzd či řazení.

O měnění převodů se stará rychlá a přesná sada Shimano Ultegra.

Tabulka velikostí

O značce Cervélo

Cervélo je kanadská značka špičkových silničních kol pro náročné cyklisty. Je největším světovým výrobcem časovkových a triatlonových speciálů, její kola se ale výrazně prosazují i v závodech s hromadným startem, a to jak v rovinatých, tak v horských etapách.