Silniční kolo Cervélo R2 105 – grey

  • Náš tip

Cenově dostupné karbonové silniční kolo závodní úrovně. Díky unikátnímu profilu rámových trubek nabízí výborný poměr hmotnosti a tuhosti. Vybaveno spolehlivým řazením Shimano 105. Více

Prodej produktu ukončen.

Vyberte si prosím podobné zboží.

Základní informace

Kategorie Sportovní silniční kola
Určení pánské
Značka Cervélo
Katalogové číslo 61507007

Technické parametry

Barva šedá
Barva rámu šedá
Velikost kola 48, 51, 54, 56, 58, 61
Průměr kol 700c
Konstrukce Bez odpružení
Sezóna 2017
Opotřebení nová
Modelová řada Cervélo R
Pokročilost jezdce Sportovní
Materiál rámu karbon
Brzdy v-brzdy / cantilever
Rychlosti/převody 2x11
Rám Cervélo All-Carbon, Tapered R2
Katalogové číslo 61507007
Přední kolo Shimano RS010
Zadní kolo Shimano RS010
Přední plášť Vittoria Rubino Pro (23-622)*
Zadní plášť Vittoria Rubino Pro (23-622)*
Kliky FSA Gossamer
Převodníky 50/34
Střed FSA PF-30
Řazení Shimano 105
Přesmykač Shimano 105
Přehazovačka Shimano 105
Kazeta Shimano 105 (11-28)
Řetěz Shimano 105
Přední brzda FSA Gossamer Pro*
Zadní brzda FSA Gossamer Pro*
Řídítka 3T Ergonova
Představec 3T ARX
Sedlo Selle Royal Seta
Sedlovka FSA SLK

Popis produktu

*Fotky detailů jsou pouze ilustrační – specifikace na fotce nemusí odpovídat skutečnosti.

Cervélo R2 105 je cenově dostupné karbonové silniční kolo závodní úrovně. Speciální profil rámových trubek Squoval zajišťuje nízkou hmotnost při zachování vysoké tuhosti. Název tohoto řešení pochází ze spojení anglických slov square a oval, tedy čtverec a elipsa. Současným integrováním obou těchto tvarů do profilu trámových trubek (na předem přesně určených různých místech rámu) se docílilo jedinečných vlastností. Zatímco čtvercový profil výborně odolává stranovému ohybu, oválný profil zvyšuje tuhost ve zkrutu a výborně zabraňuje průhybu jednotlivých trubek. Výsledkem je lehčí, tužší a pohodlnější kolo.

Závodní tuhost dodává kolu také použití řetězových vzpěr BBright, které využívají faktu, že oversize trubky jsou lehčí a tužší. Pravá řetězová vzpěra má kvůli přítomnosti řetězu omezenou šířku, vše proto vynahrazuje levá vzpěra, kde řetěz chybí, a která tak může být o 11 mm širší, což představuje téměř dvojnásobnou šířku v porovnání s pravou vzpěrou.

Kónický profil hlavové trubky Evolved Steerer Design je navržen tak, aby co nejlépe vyhovoval nárokům na nízkou hmotnost, tuhost a pohodlí.

Kabely přehazovačky i přesmykače jsou v oblasti středu šlapání vedeny každý ve své vlastní kolíbce v rámci systému Reduced Friction BB Guide, aby nedocházelo k jejich nadměrnému tření, obýbání a vychylování do stran. Díky tomu je řazení mnohem snazší, jemnější a přesnější.

Karbonové patky zadní stavby znamenají hmotností úsporu oproti použití klasických hliníkových patek.

Systém Future Proof Cable Management zajišťuje kompatibilitu kola se všemi systémy brzd a řazení (mechanické, hydraulické, elektronické). Vyměnitelné záslepky lze snadno bez použití nářadí vyjmout a provést upgrade na vyšší systém brzd či řazení.

O měnění převodů se stará spolehlivá sada Shimano 105.

Tabulka velikostí

O značce Cervélo

Cervélo je kanadská značka špičkových silničních kol pro náročné cyklisty. Je největším světovým výrobcem časovkových a triatlonových speciálů, její kola se ale výrazně prosazují i v závodech s hromadným startem, a to jak v rovinatých, tak v horských etapách.