Silniční elektrokola Synapse Neo 2019

minimální odpor při odpojeném motoru

Cannondale právě představil zbrusu novou řadu silničních elektrokol s motorem Bosch Active Plus 3, dojezdem 200 km a minimálním odporem při vypnutém motoru.

Minimální odpor při odpojeném motoru

Elektrokola vzbuzují v posledních několika letech velký zájem, ale i velké emoce. Mnoho cyklistů je zatracuje a jezdce na nich považuje za "švindlíře". Pro jiné je zase elektrokolo jedinečnou příležitostí, jak se na kolo vrátit po úrazu nebo ve starším věku. Další to neřeší vůbec a prostě na nich jezdí! Rozhodnutí necháme na vás, ale než tak učiníte, určitě dejte elektrokolu šanci v alespoň krátkém testu třeba u nás v testovacím centru.

Elektrokola postupně prostupují všemi kategoriemi kol a bylo tak jen otázkou času, kdy se objeví i první silniční elektrokola.

Na sezónu 2019 tady máme silniční elektrokolo Cannondale Synapse Neo. Cannondale s ním chce otevřít svět silniční cyklistiky nejen pro výkonnostní cyklisty a závodníky, ale pro každého, koho by to lákalo.Pro silniční elektrokola byl zvolen nový motor Bosch Active Plus 3. Baterie PowerTube je elegantně integrovaná do spodní rámové trubky a neruší vzhled kol. Co je u elektrokol Synapse Neo skvěle řešené, je minimální odpor při odpojeném motoru. U mnoha elektrokol je v okamžiku, kdy se vybije baterie nebo vypne motor, znatelný odpor při šlapání, který znesnadňuje další jízdu. To u Synapse Neo není, pohodlně můžete šlapat i vlastní silou bez aktivovaného motoru. Motor se tak dá aktivovat jen podle potřeby a zvýšit si tak dojezd kola.

V zkratce další údaje:

  • hliníkový rám C1
  • motor Bosch Active Plus 3
  • 500Wh PowerTube baterie
  • dojezd do 200km
  • pláště lze pro více pohodlí až do šíře 35mm
  • 3 modely na silnici s odstupňovaným osazením (u všech kotoučové brzdy, pevné osy) + jeden SE gravel model e-silničky do terénu
  • cenové rozpětí 89.999 Kč až 159.999 Kč

Kola by měla být dostupná už na podzim 2018. Naskladnění na e-shop připravujeme. Pokud byste o kolo měli zájem pište na [email protected] a určitě něco vymyslíme.