Servisní intervaly a garance

Koupě kola je pouze samotným začátkem. Neméně důležitým aspektem je rovněž péče, která spočívá v pravidelném servise. Pokud takto budete činit, je jisté, že vám to kolo mnohonásobně vrátí svou bezchybnou funkčností.

V první řadě by měla proběhnout garanční prohlídka, a to v intervalu 45 dní od zakoupení kola či 150 ujetých kilometrech. Zbrusu nové kolo vám samozřejmě předáváme seřízené a připravené k použití, ale po určitém čase může dojít k lehkému rozladění. Přesně tyto neduhy se na kontrolní prohlídce odstraní. Garanční servis je velmi důležitý rovněž z hlediska záruky, neboť pouze po jeho absolvování získáte celoživotní záruku na rám. Celý tento úkon probíhá bez objednání a na počkání. Více informací naleznete zde: https://www.kola-radotin.cz/garancni-prohlidka

Jakýkoliv další servis po garanční prohlídce je již čistě ve vaší režii. Pochopitelně záleží na najetých kilometrech, velice však doporučujeme nechat kolo minimálně po sezoně projít kontrolním servisem. Na základě úvodní konzultace s technikem se pak zvolí potřebné úkony.

Servis vidlicí a tlumičů

Své specifické servisní intervaly mají rovněž vidlice a tlumiče. Dodržování těchto limitů je podmínkou pro samotnou záruku. Každý výrobce a produkt mají intervaly odlišné, proto uvádíme souhrn těch nejpoužívanějších.

Vidlice a tlumiče od firmy Rock Shox je třeba servisovat po 50ti jízdních hodinách. Taktéž je tomu u Lefty vidlicí v podání Cannondalu.

Prvotní servis vidlic Suntour by měl proběhnout po 50ti jízdních hodinách, následně pak v pravidelných intervalech 100 hodin či jednou ročně. Zadní tlumiče Fox je třeba zkontrolovat po 40ti hodinách, zběžnou kontrolou by po 25ti hodinách měly projít také vidlice. V případě předního i zadního tlumení je pak po 200 jízdních hodinách doporučen komplexní servis.

Kompletní záruka na kolo pak platí standardní dva roky. Jedná-li se však o běžné opotřebení (vytahání řetězu, sjeté pláště atd.), není to součástí záručních podmínek.