Senioři na elektrokolech

 

Cílem je podpora k dostupnému sportování seniorů 65+ a případně občanů středního věku 50+ za pomoci elektrokol. 

Projekt senioři na elektrokole je otevřen široké veřejnosti. Maximální počet je 8 účastníků, nechceme, aby skupina byla příliš velká kvůli provozu.

Vyjížďky na elektrokolech

Na těchto vyjížďkách si můžete vyzkoušet testovací elektrokola z naší půjčovny. Registrace nutná. Helmu vám ke kolu samozřejmě také půjčíme. Je možné jet na vlastním kole.

Akce budou probíhat v těchto termínech:

Trasy budou krátké a vedou po blízkém okolí Radotína, v okolí cyklostezky Praha Podolí – Praha Zbraslav - na území Hl. m. Prahy. Tempo vyjížďky bude vždy určovat trasér a také většina cyklistů ve skupině. Trasér je průvodce, který je zkušený cyklista, všechny trasy zná zpaměti a dokáže si poradit s drobnými technickými defekty, případně i se zdravotními problémy, které by na trase mohly vzniknout.

Sraz účastníků většinou v 9:30 hod na terase Ski a Bike Centra Radotín. Sledujte jednotlivé akce k detailům.

Program začíná seznámením účastníků, krátkým úvodem, kde je prezentována trasa, její cíle (výkonnost, sportovní zajištění, potřebné vybavení). Zaškolený sportovní průvodce se dohodne s účastníky na tempu a dosažení cíle dle jejich fyzických možností, věku a výkonnosti s ohledem na možné zdravotní potíže související s věkem. Také představí a zaškolí v používání a možnostech elektrokol, jejich přizpůsobením podmínkám a možnostem jezdce.

Účastníci se budou moci posilnit cyklistickou snídaní a kávou k zakoupení v MUSA Restaurantu. Cílem projektu je umožnit starším lidem prožít něco nového, stát se součástí skupiny nadšených cyklistů nebo poznat nové přátele.

K dispozici je servisní technik připravený pomoci radou nebo servisním zásahem v případě potíží s vybavením účastníků. S sebou na vyjížďku je povinná přilba a peníze na občerstvení. Účastníci mohou jet i na běžném kole. Vše si můžete půjčit u nás, po předchozí rezervaci.
 

Články elektrokola

20.04.2020

Elektro MTB Specialized Turbo

Specialized vkročil do posledních dvou sezón s výraznou nabídkou tří horských elektrokol. Ať se nám to líbí, či ne, vypadá…

22.06.2017

Jak vybrat elektrokolo

Při výběru elektrokola se nejprve - stejně jako u výběru klasického jízdního kola - zaměřte na volbu správné kategorie. Ta…

04.02.2020

Kola od nás - elektrokolo Specialized S-Works Turbo SL 2020

Žhavá novinka od Specialized, která byla představena 4.2.2020 v malé fotogalerii z našeho obchodu. Specialized S-Works Turbo…