Senioři na elektrokolech

 

Cílem je podpora k dostupnému sportování seniorů 65+ a případně občanů středního věku 50+ za pomoci elektrokol. 

Projekt senioři na elektrokole je otevřen široké veřejnosti. Rozděluje se na dvě navzájem související části. První část je organizace několika vyjížděk – sportovního dopoledne během května a června 2019.

A druhá část je zaměřena na vytvoření meeting pointu SBCR Senior Meeting Point v prodejně Ski a Bike Centra v Radotíně.

Vyjížďky na elektrokolech

Na těchto vyjížďkách si můžete zdarma vyzkoušet testovací elektrokola. Helmu vám ke kolu samozřejmě také půjčíme. Je možné jet na vlastním kole.

Akce budou vždy probíhat v dopoledních hodinách v těchto termínech:

  • 15. 5. 2019
  • 29. 5. 2019
  • 12. 6. 2019
  • 26. 6. 2019

Trasy budou krátké. max. 10 km, vedoucí po blízkém okolí Radotína, v okolí cyklostezky Praha Podolí – Praha Zbraslav - na území Hl.m . Prahy.

Sraz účastníků bude vždy v 9:30 hod na terase Ski a Bike Centra Radotín.

Program začíná seznámením účastníků, krátkým úvodem, kde je prezentována trasa, její cíle (výkonnost, sportovní zajištění, potřebné vybavení). Zaškolený sportovní průvodce se dohodne s účastníky na tempu a dosažení cíle dle jejich fyzických možností, věku a výkonnosti s ohledem na možné zdravotní potíže související s věkem. Také představí a zaškolí v používání a možnostech elektrokol, jejich přizpůsobením podmínkám a možnostem jezdce.

Účastníci se budou moci posilnit cyklistickou snídaní (k dispozici káva,croissanty, ovoce). 

Na startu a v průběhu akce je k dispozici i servisní technik připravený pomoci radou nebo servisním zásahem v případě potíží s vybavením účastníků.

Více informací získáte a registrovat se můžete na tel. 222 367 700 nebo na e-mailu dotazy@skiservis.cz.

SBCR Senior Meeting Point

Pro trvalou podporu jízdy na kolech a propagaci sportu bude pro seniory zřízen ve Ski a Bike Centru v Radotíně, na adrese Topasová 1/882, Praha 5, malý koutek s elektrokoly – SBCR Senior Meeting Point, kde budou v průběhu roku, mimo akce, k dispozici k vypůjčení dvě elektrokola se zaškoleným prodavačem. Ten jim bude moci představit jízdu na elektrokolech, jejich možnosti a výhody vzhledem k věku a zdravotním omezením.
 

Finančně podporuje: