Senioři na elektrokolech

 

Cílem je podpora k dostupnému sportování seniorů 65+ a případně občanů středního věku 50+ za pomoci elektrokol. 

Projekt senioři na elektrokole je otevřen široké veřejnosti. Maximální počet je 10 účastníků, nechceme, aby skupina byla příliš velká kvůli provozu.

Vyjížďky na elektrokolech

Na těchto vyjížďkách si můžete zdarma vyzkoušet testovací elektrokola. Helmu vám ke kolu samozřejmě také půjčíme. Je možné jet na vlastním kole.

Akce budou probíhat v těchto termínech:

  • 22. 5. 2021
  • 23. 5. 2021
  • 6. 6. 2021
  • 4. 9. 2021

Trasy budou krátké a vedou po blízkém okolí Radotína, v okolí cyklostezky Praha Podolí – Praha Zbraslav - na území Hl. m. Prahy. Tempo vyjížďky bude vždy určovat trasér a také většina cyklistů ve skupině. Trasér je průvodce, který je zkušený cyklista, všechny trasy zná zpaměti a dokáže si poradit s drobnými technickými defekty, případně i se zdravotními problémy, které by na trase mohly vzniknout.

Sraz účastníků bude vždy v 9:30 hod na terase Ski a Bike Centra Radotín.

Program začíná seznámením účastníků, krátkým úvodem, kde je prezentována trasa, její cíle (výkonnost, sportovní zajištění, potřebné vybavení). Zaškolený sportovní průvodce se dohodne s účastníky na tempu a dosažení cíle dle jejich fyzických možností, věku a výkonnosti s ohledem na možné zdravotní potíže související s věkem. Také představí a zaškolí v používání a možnostech elektrokol, jejich přizpůsobením podmínkám a možnostem jezdce.

Účastníci se budou moci posilnit cyklistickou snídaní (k dispozici káva,croissanty, ovoce). Cílem projektu je umožnit starším lidem prožít něco nového, stát se součástí skupiny nadšených cyklistů nebo poznat nové přátele.

Na startu a v průběhu akce je k dispozici i servisní technik připravený pomoci radou nebo servisním zásahem v případě potíží s vybavením účastníků. S sebou na vyjížďku je povinná přilba a peníze na občerstvení. Účastníci mohou jet i na běžném kole. Vše si můžete půjčit u nás.

Registrace bude otevřena včas před akcí s odkazem zde na této stránce.
 

SBCR Senior Meeting Point

Pro trvalou podporu jízdy na kolech a propagaci sportu bude pro seniory zřízen ve Ski a Bike Centru v Radotíně, na adrese Na Betonce 112/4, Praha 16, malý koutek s elektrokoly – SBCR Senior Meeting Point, kde budou v průběhu roku, mimo akce, k dispozici k vypůjčení dvě elektrokola se zaškoleným prodavačem. Ten jim bude moci představit jízdu na elektrokolech, jejich možnosti a výhody vzhledem k věku a zdravotním omezením.
 

Finančně podporuje:

Články elektrokola

20.04.2020

Elektro MTB Specialized Turbo

Specialized vkročil do posledních dvou sezón s výraznou nabídkou tří horských elektrokol. Ať se nám to líbí, či ne, vypadá…

22.06.2017

Jak vybrat elektrokolo

Při výběru elektrokola se nejprve - stejně jako u výběru klasického jízdního kola - zaměřte na volbu správné kategorie. Ta…

04.02.2020

Kola od nás - elektrokolo Specialized S-Works Turbo SL 2020

Žhavá novinka od Specialized, která byla představena 4.2.2020 v malé fotogalerii z našeho obchodu. Specialized S-Works Turbo…