#SBCRwinter321

Gratulujeme!

První challange roku 2020 SBCRides je za námi. Vyzvali jsme vás hned po Silvestru, abyste sedli na kolo a do 21.3., prvního jarního dne ujeli alespoň 321 kilometrů. Pro někoho brnkačka, pro jiné milník. Z našeho klubu Strava SBCR se povedlo výzvu splnit 66 z vás!

Gratulujeme, protože jak se nyní zdá, byl to hodně dobrý start. Jízdu v zimě, šeru a sychravu mají rádi v našich zeměpisných šířkách jen blázni. Pár z vás podle příspěvků k nim nemá daleko - respekt! Když v tuhle roční dobu vyjíždíme s kolegy z SBCR, vždycky se chlácholíme tím, že Britové v tomhle musí jezdit 9 měsíců v roce. Nelibě se rozjíždíme, ale po švihu jsme spokojení, že jsme zase pár kilometrů ukrojili.

V čem vidíme hlavní přínos této zimní výzvy? Nebyla o lámání rekordů, ale o tom, aby cyklistika byla pro více z nás celoroční sportovní aktivitou. Nováčci a rekreační jezdci možná zakusili svoje první mrazivé, chladné a nepříjemně vlezlé vyjížďky. Pro staré psy to byla jen další zimní fáze celoročního cyklu. Díky 321Winter Challenge se ale tyhla dva tábory na silnici potkali v sedle i v lednu nebo únoru, kdy bylo venku hnusně.

Toto byly podmínky výzvy

1. Být členem našeho klubu na Strava.com.

2. Ujet na kole venku v našich zeměpisných šířkách:

  • v lednu alespoň 90km,
  • v únoru alespoň 110km
  • v březnu do prvního jarního (20.3.2020) dne alespoň 121km.