Cyklotrasa silnice - 68 km

Z Radotína přes Železnou do Chýně a zpět - 68 km

Tato trasa nás zavede na okraj Křivoklátské vrchoviny. Nemusíte se ale bát, že by nás čekaly jen samé kopce. Čeká nás středně obtížných 68 km se třemi stoupáními v první polovině trasy, kdy by i méně zkušení měli mít dostatek sil na jejich zvládnutí.

Délka: 68 km
Vhodné kolo: silniční kolo
Nastoupané metry: 898 m
Orientační délka vyjížďky v h: cca 3,5 hodiny
(tempo 20 km/h)
Vhodné pro děti: ne
Místa vyžadující pozornost:
Občerstvení: 43. km Restaurace Pivovarský Dvůr Chýně

Start z Radotína

Z Radotína vyrazíme okolo Berounky do Černošic, odkud následuje první hezký výjezd v lesích směr Roblín. Po zhoupnutí v Kozolupech spadneme dolů do Loděnic, a následně začneme z Chrustenic dobývat Železnou.

Z Železné do Podkozí

Ne ale železnou rudu v Chrustenické šachtě, kde se těžila od roku 1861, nýbrž obec Železná, která se nachází nad druhým stoupáním našeho itineráře. Odtud následuje kousek nakloněná rovina po country road 118 a následně sjezd do obce Podkozí. Tady projedeme okolo sídla jednoho ze 100 nejbohatších lidí světa a bude nás čekat nejhezčí a zároveň poslední stoupání na naší trase. Dvě prudké serpentýny nás vytáhnou do Svárova, kde pomalu začne „letecký den“.

Od Červeného Újezda do Chýně

Od Červeného Újezda už totiž uvidíme ruzyňské letiště, nízko nad hlavami nám budou prolétávat přistávající letadla a my se rozlétneme na rovinách mezi Újezdem a Rudnou. Okolo kláštera Hájek proletíme do Chýně, kde nás v místním pivovaru může čekat občerstvení, možná i v podobě vyhlášené kolařské jedenáctky. Jelikož trasa vede dále už jen po rovině, nemusíme se bát těžkých nohou.

Z Ořechu Radotínským údolím zpět

Přes Úhonice a Rudnou se dostaneme na Ořech, a bude nás čekat naše velmi oblíbené stoupání, ale tentokrát poprvé směrem dolů. Někteří z nás se tak možná poprvé pokochají krásami Radotínského údolí a Cikánky, aniž by měli černo před očima. :-)

Trasa

Články

06.06.2018

SBCRoute z Radotína na Ameriku, Karlštejn, Halouny a zpět | road | 86km | 1245m

Příjemně houpavá trasa v nádherné krajině Českého Krasu - z Radotína na Ameriku, Karlštejn, Halouny a zpět - 86 km

12.07.2016

Cyklotrasa #SBCR 100 - Z Radotína do Nižboru a zpět

Stokilometrová silniční trasa, která se jela v roce 2016 v rámci akce Rapha Women´s100. První polovina tratě je kopcovitá,…