Cyklotrasa MTB - 36 km

Cyklotrasa MTB -  přes Zbraslav po hřebeni přes Jíloviště do Všenor a přes Vonoklasy zpět - 36 km

Horská MTB trasa s minimem silnic, vedená po hřebeni Cukráku nad Všenory, a druhé straně přes Vonoklasy zpět do Radotína . Čeká nás středně obtížných 36 km, kde se vyhneme většímu provozu a užijeme si hezké lesní pasáže.

Délka: 36 km
Vhodné kolo: horské kolo
Nastoupané metry: 716 m
Orientační délka vyjížďky v h: cca 2 - 2,5 hodiny

Vhodné pro děti: ne
Místa vyžadující pozornost: 1/Sjezd za Jílovištěm do všenor - úvoz s kameny, 2/singletrack sjezd do Černošic - lze objet po cestě
Občerstvení: lze si odbočit v Dobřichovicích cca 1km z trasy do pivovaru MMX či kavárny La Fontana

Start z Radotína

Z Radotína vyrazíme přes lávku na golfové hřiště, v Lipencích začneme techničtějším výjezdem stoupat na hřeben Cukráku, kde se napojíme na cyklostezku směrem na Zbraslav. Hned po překřížení nadjezdem Strakonické dálnice se dáme lesem po červené značce vpravo a jedeme po úbočí až na Jíloviště. 

Z Jíloviště do Všenor

V jílovišti pokračujeme po červené, dálnici podjedeme na v lese na první křižovatce změníme směr - po modré začce začneme klesat do Všenor. Pokud zde jedete poprvé, doporučujeme dát pozor na úvoz, kde jsou občas volné kameny skryté pod listím, stejně tak je dobré počítat s pěšími turisty a přizpůsobit tomu rychlost ve sjezdu.

Ze Všenor na druhý hřeben

Po sjezdu do Všenor dojedeme k Berounce, podle vody pokračujeme dokud nenarazíme na lávku. Přes lávku překročíme řeku a pokračujeme stéle rovně, dokud nevyjedeme na pole za Dobřichovicemi. Pokud potřebujete občerstvení, lze si v Dobřichovicích odbočit například do kavárny La Fontana či pivovaru MMX. Dále se u Karlíku napojíme na zelenou značku, kterou začneme sotoupat do Vonoklas.

 

Do Černošic a zpět

Po příjezdu do vonoklas najdeme rozcestí turistických značek a pokračujeme doprava po modré, které se držíme až do černošic. Techničtější jezdci ocení singletrackové "hupíky" které jsou nad černošicemi a křižují modrou značku. Kdo se na to necítí, může pokračovat po lesní cestě s modrou značkou bezpečně přímo dolů. V Černošicích je to již jednoduché - po cyklostezce podél Berounky až do Radotína. V letních měsícíh kdy je cyklostezka vytížená, doporučujeme v Černošicích přejet lávku, jet směrem na golfové hřiště v Lipeních, kde před Radotínem se uzvaře okruh jako jsme vyrazili.

Trasa

Články

01.06.2018

SBCRoute Železná, Chýně | Road | 68km | 898m

Krásná trasa na okraj Křivoklátské vrchoviny. Nemusíte se ale bát, že by vás čekaly jen samé kopce. Čeká vás zde středně…

12.07.2016

Cyklotrasa #SBCR 100 - Z Radotína do Nižboru a zpět

Stokilometrová silniční trasa, která se jela v roce 2016 v rámci akce Rapha Women´s100. První polovina tratě je kopcovitá,…

06.06.2018

SBCRoute z Radotína na Ameriku, Karlštejn, Halouny a zpět | road | 86km | 1245m

Příjemně houpavá trasa v nádherné krajině Českého Krasu - z Radotína na Ameriku, Karlštejn, Halouny a zpět - 86 km