Cyklotrasa silnice - 86 km

Z Radotína na Ameriku, Karlštejn, Halouny a zpět - 86 km

Příjemně houpavá trasa v nádherné krajině Českého Krasu. Z Radotína vystoupáme na Ořech, projedeme přes Velkou Ameriku a dále na Karlštejn, kde přejedeme Berounku a budeme pokračovat směrem ke Koněpruským jeskyním. Přes Všeradice a Řevnice pak zpět do Radotína. Čeká nás středně obtížných 86 km.

Délka: 86 km
Vhodné kolo: silniční kolo
Nastoupané metry: 1245 m
Orientační délka vyjížďky v h: cca 4,5 hodiny
(tempo 20 km/h)
Vhodné pro děti: ne
Místa vyžadující pozornost: větší provoz u lomu Velká Amerika
Občerstvení: 52. km Zámecký dvůr Všeradice 65. km U zrzavého paviána

Start z Radotína

Z Radotína vystoupáme Radotínským údolím na Ořech. V Chýnici odbočíme doprava na Mezouň. Projedeme kolem populárního lomu Velká Amerika a dále přes Mořinu a Hlásnou Třebáň až na Karlštejn.

Z Karlštejna do Koněprus

Na Karlštejně si můžete dát zastávku na prohlídku hradu a nebo pokračovat a přejet most přes Berounku, za kterým vás čeká stoupání kolem golfového hřiště. Dále pak přes Korno na Koněprusy.

Přes Všeradice k Zrzavému paviánovi

Z Koněprus je to krásná houpavá cesta směrem na Všeradice. Tady je v létě velmi příjemné sezení v místním Zámeckém dvoře. Pokud chcete pokračovat, jeďte na Vinařice, Liten a Svinaře až do Haloun, kde je možná další zastávka u občerstvení u Zrzavého paviána.

Přes Řevnice podél řeky zpět

Od Paviána je to do Řevnic jen zhruba 5 km a pak už je to jen v pohodě podél řeky až zpět do Radotína.

Trasa

Články

01.06.2018

SBCRoute Železná, Chýně | Road | 68km | 898m

Krásná trasa na okraj Křivoklátské vrchoviny. Nemusíte se ale bát, že by vás čekaly jen samé kopce. Čeká vás zde středně…

12.07.2016

Cyklotrasa #SBCR 100 - Z Radotína do Nižboru a zpět

Stokilometrová silniční trasa, která se jela v roce 2016 v rámci akce Rapha Women´s100. První polovina tratě je kopcovitá,…