Cyklotrasa MTB - 42 km

Zajímavá MTB trasa v lesích podél Vltavy. Z Radotína pojedeme přes hřeben Cukráku do Měchenic, Davle a po druhé straně údolím plným, brodů do Vraného nad Vltavou a zpět do Radotína . Čeká nás středně obtížných 42 km, kde se ani zkušení bikeři nebudou nudit.

Délka: 42 km
Vhodné kolo: horské kolo
Nastoupané metry: 736 m
Orientační délka vyjížďky v h: cca 2,5 hodiny

Vhodné pro děti: ne
Místa vyžadující pozornost: sjezd za Jílovištěm
Občerstvení: 17.km Měchenice (cukrárna/restarurace Fregatta), 35.km Zbraslav (U posledního kelta)

Start z Radotína

Z Radotína vyrazíme přes lávku na golfové hřiště, v Lipencích začneme techničtějším výjezdem stoupat na hřeben Cukráku, přes který dojedeme na Jíloviště.

Z Jíloviště do Měchenic

Za Jílovištěm nás čeká prudký sjezd do rokle, za kterým hned následuje prudký výjezd směrem na Trnovou, při včasném podřazení lze ale při správné technice vyjet. V Trnové mineme koňské ohrady a za obcí se dáme nenápadnou odbočkou těsně podél pole doleva. Odměnou je příjemná lesní pěšina, zakončená středně těžkým sjezdem do údolí Měchenic.

Do Davle a k brodům

Z Měchenic je po návště cukrárny ideální "trávící" přejezd po asflatu do Davle, kde přejedeme lávku a začneme zvolna stoupat mezi chatovými osadami podél Zahořanského potoka. Od něj včas odbočíme (rozcestí na dolích) na žlutou značku, a pak se již stále držíme podél potoka až za Březovou. Cesta postupně přejde v užší stezku a je plná dobře průjezdných brodů.

Přes Vrané a Zbraslav zpět

V Březové překřížíme silnici a přes pole se opět schováme do lesa kde postupně narazíme na červenou značku která nás svede do Vraného nad Vltavou. Pak už se napojíme na cyklostezku, a v klidu můžeme při přesunu do Radotína probrat zážitky z vyjížďky s ostatními. 

Trasa

Články

01.06.2018

SBCRoute Železná, Chýně | Road | 68km | 898m

Krásná trasa na okraj Křivoklátské vrchoviny. Nemusíte se ale bát, že by vás čekaly jen samé kopce. Čeká vás zde středně…

12.07.2016

Cyklotrasa #SBCR 100 - Z Radotína do Nižboru a zpět

Stokilometrová silniční trasa, která se jela v roce 2016 v rámci akce Rapha Women´s100. První polovina tratě je kopcovitá,…

06.06.2018

SBCRoute z Radotína na Ameriku, Karlštejn, Halouny a zpět | road | 86km | 1245m

Příjemně houpavá trasa v nádherné krajině Českého Krasu - z Radotína na Ameriku, Karlštejn, Halouny a zpět - 86 km