MTB vyjížďka - SBCRide 29. 5. 

Neváhejte a vyražte s námi na SBCRide, společnou vyjížďku v délce 2,5–4h. Každá trasa začíná i končí v našem areálu s možností posedět na terase či uvnitř v MUSA Restaurantu.

Kdy: neděle 29. 5. 2022 v 9:30

Výbava: vlastní horské kolo, přilba, duše, lepení, hustilka, telefon, doklad totožnosti nebo kartička pojištění, voda, svačina a dobrá nálada.

(velmi rádi vám kolo i přilbu půjčíme, podívejte se na výběr v naší půjčovně: https://www.kola-radotin.cz/pujcovna-jizdnich-kol)

Další: parkování v areálu, k dispozici šatny, sprchy, občerstvení v MUSA restaurantu

Vstupné: akce je zdarma, ale registrace nutná. Použijte systém Reservanto, přihlášení je nutné pouze při první návštěvě, při dalších vyjížďkách si systém již bude vaše údaje pamatovat.

Pro tento termín jsme vybrali lehčí crosscountry a trailovou vyjížďku.

Trasa Crosscountry - lehčí

46km | 940m - Černošice, Solopysky, Vonoklasy, Karlík, Dobřichovice, Všenory, Černolice, Jíloviště, Lipence, Lahovice, Radotín

Prvních 10 km bude převážně v lese, pojedeme přes Černošickou vyhlídku, Solopysky až do Vonoklas. Přes Vonoklasy po silnici a zpátky do lesa, kde nás čeká sjezd do Karlíku. Z Všenor se vydáme okolo Hvíždince do Černolic. Poté pokračujeme po cyklostezce směrem na Jíloviště, přes golf a přes Lahovice do Radotína.

Povede: Vojta a ...

Detail trasy na Stravě

Trasa Trailová

42km | 715m - Černošice, Vonoklasy, Karlík, Dobřichovice, Všenory, Lipence, Zbraslav, Lipence, Radotín

Z Radotína vyrazíme směrem k Cikánce a odbočíme doleva do lesa okolo Klapice, z Černošické vyhlídky pojedeme klasickými zatáčkami dolu do Černošic. Z Černošic budeme kousek pokračovat po cyklostezce, před Solopisky uhneme na krátký úsek v lese. Následuje krátký úsek po silnici a poté dvoukilometrový sjezd lesem do Karlíku. Následuje 15 km přes Dobřichovice, podél železnice, do Černošic a okolo golfových hřišť na Zbraslav. Na Šanci nás čeká tříkilometrové stoupání a na závěr nás čeká výjezd jménem Maturita poté nás čeká sjezd trailu Hočimin zpátky na Zbraslav. Poté se vracíme do Radotína.
 

Povede: Hofi a ...

Detail trasy na Stravě

Jak si správně vybrat úroveň a vyjížďku?

U MTB vyjížďěk řešíme spíše převýšení a obtížnost terénu než vzdálenost.

  • Těžší - více trailové ježdění
  • Lehčí - více jezdivá, crosscountry 
  • Trail - technická trasa

a/ Cross country (Lehčí technicky, více jezdivá, delší vyjížďka)

JEZDEC/JEZDKYNĚ: jezdím ....... S sebou výhradně horské kolo v dobrém technickém stavu. Celoodpružené, nebo hard tail.
DÉLKA TRASY: různá

b/ Trail (Kratší vzdálenost, techničtější trasa)

JEZDEC/JEZDKYNĚ: jezdím ....... S sebou výhradně horské celoodpružené kolo v dobrém technickém stavu. 
DÉLKA TRASY: různá

* je-li vyjížďka plná, napište se do náhradníků, pokud se někdo odhlásí, automaticky budete zařazeni a systém pošle notifikaci.

#SBCRide / “Mít s kým jezdit”