Pojeďme spolu

22. 7. 2018 SBCR Women's 100 – Praha

Připojte se k nám v neděli 22.7.2018 na cyklistickou vyjížďku v čistě dámském pojetí na silničních kolech dlouhou 100 km. Již dva roky zpět jsme se podobné akce také účastnily spolu s dalšími více jak 8000 ženami v rámci Rapha Women's 100 a byly jsme nadšené. Pojeďte s námi i letos, protože "my jezdíme spolu".

Rapha letos akci přesunula na 15. září. My se ale vydáme na svou dámskou vyížďku v obvyklém červencovém termínu.

"Pojeďme spolu!"

Před startem #SBCRide Women's 100 – Praha 2018

Trasa

Mapu plánované trasy s profilem naleznete zde.

Milé dámy,
po roce je tu opět den, kdy se společně vydáme na 100 km vyjížďku na silničních kolech!

Po dvou ročnících, kdy trasa vedla podél řeky Berounky, máme na letošek nachystanou trasu, která vás proveze hned podél třech našich známých řek. Pojedeme podél Berounky, Vltavy i Sázavy.

Trasa je koncipovaná tak, aby větší stoupání byly na začátku. Záměrně je posledních 40 km trati z kopce nebo po rovině, takže nemusíte mít strach! Stačí mít kondici a vlastní silniční kolo. Na všechny počkáme a podle situace jsme připravené udělat dvě skupiny - pro rychlejší a pomalejší cyklistky.

Celkové převýšení je cca 1385m. Úseky s většími stoupání jsou dva:
- první nás čeká na začátku ze Zbraslavi do Jílového (cca zóna 5-21 km)
- druhé pak z Týnce nad Sázavou do Kostelce u Křížku (cca zóna 35-48 km)

Zbytek je z kopce nebo po rovině.

Zastávky a zajímavá místa na trati:

Ski a Bike Centrum Radotín 0 km
Začínáme lehkou snídaní a dobrou kávou na terase obchodu. Buďte tu prosím včas = 9h ráno.

Jílové 23 km
První zastávka bude v Jílovém, známém to královském zlatohorním městě, kde se těžilo zlato a razil zlatý dukát. My se zde zastavíme v místní kavárně na kávu nebo kdo bude chtít na malý dortík. Trasa pak pokračuje dlouhým sjezdem do Kamenného Přívozu a pak dál do Týnce nad Sázavou.

Zbořený Kostelec 40 km
Ve Zbořeném Kostelci se můžete pokochat výhledy na známou zříceninou hradu nad Sázavou a řeku samotné. Ve Zbořeném Kostelci přejedeme mostek a zastavíme se v zahradním hostinci U Holubů, kde si můžete dát oběd nebo se občerstvit a doplnit vodu.

Fontana Dobřichovice / MMX Lety u Prahy (podle toho, kde bude místo) 85 km
Poslední zastávka na občerstvení - za sebou už budete mít všechny kopce, takže už by to mělo být hodně pohodové.

Ski a Bike Centrum Radotín 100 km
Pro všechny letošní účastnice, které trasu dokončí máme překvapení. K vyzvednutí tu bude speciální růžová #SBCRide cyklistická čepice, kterou pro nás vyrobila firma Cinelli. Nezapomeňte si jí na památku vyzvednout!

Těšíme se na Vás!

#SBCRwomen100 #damskajizda

Kdy: 22.7.2018 - sraz v 9h na terase našeho obchodu (rezervujte si raději celý den, vrátíme se někdy později odpoledne)
Trasa: 100km
Převýšení: 1385m
Jaké kolo: silniční kolo v dobrém technickém stavu (pro krosová a horská kola budou vyhrazeny jiné vyjížďky)
Co s sebou: bidon s vodou (nebo lépe rovnou dva), svačinu a/nebo peníze na ní, náhradní duši, montpáky, hustilku, občanku/zdravotní kartičku, nabitý mobil

Poznámky: 
1. Vyjížďka je vyhrazena pouze pro ženy. Sorry boys - společně se můžeme projet třeba v rámci vyjížděk #SBCRide (termíny na www.sbcride.cz).
2. Jede se na vlastní riziko na veřejných komunikacích. Je potřeba dodržovat pravidla silničního provozu.


Podle toho, kolik se nás sejde a jaké tempo budete chtít jet, můžeme vyjížďku rozdělit na dvě skupinky. U pohodovější a pomalejší skupinky očekávejte tempo okolo 20-21km/h, v rychlejší skupince se tempo přizpůsobí účastnicím, nejde ale o závod, takže očekávejte cca 23-25 km/h). Komu by pak rychlejší skupinka byla moc rychlá, může se na trati připojit k pomalejší skupince (počkat na ní v hostinci ve Zbořeném Kostelci, kde bude oběd).

Tempo vždy přizpůsobíme. Přesto se mentálně i fyzicky na vyjížďku dobře připravte. Přeci jenom pojedeme cca 100 km. Dobře se před akcí nasnídejte a vybavte se lahvemi s vodou, energetickými tyčinkami a dobrou svačinou. Vhodné jsou třeba i různé druhy ořechů a sušené ovoce. Vezměte si náhradní duši, hustilku a peníze na případné občerstvení. Užijeme si společně příjemnou a zábavnou vyjížďku! Budete mít na co vzpomínat!

V neděli na shledanou! Snažte se na terasu obchodu dorazit na 9h nebo lehce před ní.

Registrace na akci bude probíhat  v rámci události na Facebooku. Zde se dozvíte i další aktuální informace. Takže nás prosím sledujte.

Chcete mít pravidelně informace o našich plánovaných vyjížďkách? Ne/máte s kým jezdit na kole? Používáte na kole aplikaci Strava? Pokud ano, neváhejte se přidat do našeho SBCR Clubu na Stravě nebo se přidejte na některou z našich vyjížděk na MTB nebo silničních kolech - #SBCRide.

Další informace a aktuality

 • Jak natrénovat na SBCR Women's 100

  • naše doporučení, jak se nachystat na magickou stovku
  • pitný režim, potravinové doplňky
  • oblečení a další vybavení
  • kolo v bezvadném stavu
  Jak natrénovat na Women´s 100
 • AKCE

  • Dámská jízda
  • #SBCRide
  • WOMEN´S 100 / #SBCRIDE
  • a další akce pořádané naším obchodem
  AKCE