Jak se připravit na start Road Classics

Naladit své tělo na závod je nezbytný předpoklad k perfektnímu sportovnímu výkonu. Připravili jsme pro Vás pár rád jak se na takový závod připravit. #vzhurunakopec

Jak začít Vás Den D

Nenechávejte nic na poslední chvíli a zbytečně nevyspávejte. Buďte aktivní minimálně 3-4 hodiny před startem. Není nic horšího než být ve stresu kvůli toho, že něco nestíháte. Takže být správně naladěný a zdravě nabuzený je skvělý začátek!

Strava před závodem

Zvolte lehce stravitelné potraviny s vysokým obsahem komplexních sacharidů například: rýže, těstoviny, celozrné pečivo a ovesné vločky. Nesnažte se moc experimentovat a dejte si to, na co jste zvyklí. 

Co se týče tekutin, tak se snažte během dne pít vodu bez bublin a cca hodinu před startem můžete využít hodně naředěný iontový nápoj. Během Vašeho závodního dne se vyvarujte težkému masu, které by Vás zbytečné trápilo dlouhým trávením. Pokud přece jenom maso potřebujete, tak určitě doporučujeme zvolit bíle maso a alespoň 4 hodiny před startem závodu. 

Zahřátí před závodem

Na start závodu musíte rozhodně přijet v provozní teplotě a připravení na vysokou intenzitu. Rozhodně není nejideálnější vyrazit na start rovnou z auta. Rozjetí by v ideálním připadě mělo trvat cca 30 - 40 minut. Začněte úplně volně a do vyšší intenzity se dostaňte pomocí dvou 5 minutových intervalů, které pojedete na 85% Vašeho maxima. Rozjetí by mělo skončit cca 20 minut před startem, kdy už jste absolutně v klidu a soustředíte se na start.

Co jíst během závodu?

Na 3 až 4 hodinový závod bychom doporučili 2 energtické tyčinky, které budete první půlku závodu postupně ujídat. Na druhou půlku potom využijete 2 gely, které jsou rychlou a lehce stravitelnou vzpruhou na závěr. Pozor, myslete na to, že gel začne fungovat cca 20 min po použití. Proto nenechejte nic na poslední chvíli, protože když pocítítě hlaďák, tak už je pozdě a většině případu toto energetické manko pocítíte ve Vašem výkonu! Co se týče tekutin, tak pijte průběžně, cca každých 20 minut, během celého závodu. Na 3 hodinový závod byste měli vystačit se 2-3 bidony. Jako vhodný nápoj bychom zvolili silnější iontový hypotonický nápoj.

Články

24.07.2023

Road Classics

Zažijte společně s námi a Road Classics monumenty, které Vás zvednou ze sedla! Cyklistika je mnohem více než jen šlapání do…

02.07.2023

SBCRide x Road Classics

Srdečně Vás zveme na společnou vyjížďku SBCRide x Road Classics, kterou oslavíme začátek naší spolupráce. Máme obrovskou…