Vzhůru na Road Classics

Zažijte společně s námi a Road Classic monumenty, které Vás zvednou ze sedla! Cyklistika je mnohem více než jen šlapání do pedálů - je to prostředek, který propojuje gastronomii, umění, design a módu do dokonalé harmonie. Máme obrovskou radost, že seriál Road Classic tyto světy spojuje a my jsme toho součástí. Připravte se na nezapomenutelné zážitky - vzhůru na Road Classic!

Monumenty

Znáte Paris-Roubaix, Flandry, San-Remo nebo Lombardii? Tyto závody jsou považovány za nejslavnější cyklistické události na světě, každý z nich má své nezaměnitelné kouzlo. Právě proto se staly v cyklistickém světě monumenty. Podobně jako Paris-Roubaix s jeho charakteristickými dlažebními úseky, které mají silný historický přesah, i u nás v naší zemi najdeme mnoho nesmírně významných míst, která jsou sama o sobě monumenty.

Dechberoucí výhledy, ikonická místa a legendární stoupání - to vše nám ukáže seriál Road Classics. 

Tempo jaké chcete

Jeďte nadoraz a překonejte sami sebe, nebo si dejte lehčí převod a užijte si příjemný social ride v kulisách našich monumentů. U seriálu Road Classics si můžete vybrat ze dvou formátu švih, nebo závod. Nechcete se nikam hnát? Nemusíte. Samotná jízda může být zážitkem i cílem. Můžete si klidně užít příjemnou atmosféru a zastavit se na skvělou kávu nebo si dát něco dobrého k jídlu na bohatých občerstvovacích stanicích. Pokud však máte chuť na závodění, vyražte do několik měřených segmentů, kde si můžete změřit své schopnosti. Pokud patříte mezi ambicióznější jezdce, máte možnost bojovat o své místo na bedně. Vaše časy budou měřeny od startu až do cíle, včetně jednotlivých segmentů. V Road Classics jsou všichni cyklisté vítáni, protože silnice nás spojuje.

Všechny díly ze seriálu Road Classics se konají na uzavřených komunikacích a tak bude cesta jenom Vaše. O tomhle luxusu si může většina amaterských závodu nechat zdát. Navíc před Vámi pojede kolona doprovodných aut a motorek jako na TdF.


Komunita

Road Classics nabízí nezapomenutelné zážitky po celý rok. Více než jen závod je Road Classics životním stylem. Těšit se můžeš na komunitní social rides, inspirativní workshopy a nezapomenutelné cyklistické kempy. Road Classics propojuje výkonnostní jezdce s nadšenými cyklisty, profesionály s amatéry a závodní duch s touhou překonat sám sebe. Road Classics je cyklistická rodina, která spojuje vášeň a radost z cyklistiky. 
 

Jsme u toho od začátku!

Máme obrovskou radost, že u takového projektu můžeme být úplně od začátku. Náš pop-up stánek a servisní zázemí potkáte na každém podniku Road Classics, kde se na Vás budeme těšit. Naší spolupráci odstartujeme již brzo přímo v našem areálu, kde pro Vás připravujeme společný social ride Road Classics x SBCR! Více informací níže.

Seriál Road Classics odstartuje 16. 9. nádhernými scenériemi Jizerských hor a monumentálním cílovým výjezdem na Ještěd. Rádi Vás uvidíme v našem pop-up stánku, kde si můžete užít prémiové cyklistické značky a profesionální servisní péči našich mechaniků. Těšíme se na Vás!
 

 • Fotoreport SBCRide x Road Classics

  • datum: 19. 8. 2023
  • délka: 63/73 km
  • bohatá občerstvovačka na trase
  • společné posezení v našem areálu
  fotogalerie
 • Monument I. - Ještěd

  • datum: 16. 9. 2023
  • délka trati: 107 km
  • nastoupané metry: 2350 m
  • závod nebo švih
  více info

Zvládnout monument chce přípravu

 • závodnícké desatero

  • nepsaná pravidla
  • ukazování a gesta
  více zde
 • jídlo, pití, jídlo, pití..

  • co jíst/pít před a během závodu
  • čeho se vyvarovat
  více zde

V Radotíně jsme připraveni na jakýkoliv monument

Ve Ski a Bike Centrum Radotín máme vše, co budete na pořádný monument potřebovat. Specializovaná prodejna pro cyklistiku uspokojí náročné požadavky závodníků i hobby jezdců od hlavy až k patě. Skvěle vybavená dámská sekce potěší i cyklistky. Najdete u nás také prémiové značky jako Rapha, PNS, Maap, Pedaled, Festka, Repete a další, které najdete pouze u nás v Ski a Bike Centrum Radotín v ČR/SR.

-------------

Monumenty, které Vás zvednou ze sedla!