MTB plášť Pirelli Scorpion XC RC PW SG 29" - Colour Edition Gold

Závodní rychlý MTB plášť ideální pro XCO tratě. Varianta směsi SmartGRIP s odolnější konstrukcí ProWall. Více

1 873 Kč
  • Vyberte variantu pro upřesnění dostupnosti.
  • Doprava od 65 Kč. Při objednávce nad 1 990 Kč doprava zdarma.

Základní informace

Kategorie MTB pláště
Určení pánské, dámské
Značka Pirelli
Katalogové číslo 4354000

Technické parametry

Rozměr kola 29
Velikost pláště 29x2.4
Sezóna 2024
Modelová řada Scorpion
Disciplína XC Race / Marathon
Vhodný povrch kamenitý, smíšený, tvrdý, písčitý
Patka Kevlarová (skládací)
Hmotnost 660 g (2.2)
Směs SmartGrip
Hustota vláken 120 TPI

Popis produktu

Pirelli Scorpion XC RC je modelová řada určená pro crosscountry ježdění a čistě závodní nasazení, kde se všechno odvíjí od rychlosti a dobré stopy. Vzorek je navržený pro zvládnutí rozmanitých terénů a podkladů, které se objevují na tratích XCO, od uměle vybudovaných technických sekcí, po přírodní povrchy, od tvrdých po měkké a sypké podklady. Model RC je navržený pro závodníka, který chce dosahovat maximální rychlost a umí mít svoje kolo pevně pod kontrolou. Scorpion XC RC staví na rychlé pryžové směsi SmartGRIP s výbornou přilnavostí a záběrem za sucha i mokra a konstrukci ProWALL se zvýšenou ochranou proti propíchnutí. Navíc se plášť vyznačuje vysokou úrovní spolehlivosti a dlouhou životností.

Hlavní přednosti a parametry:

  • Pryžová směs SmartGRIP – výborná přilnavost za sucha i za mokra po celou životnost pláště se zvýšenou odolností proti propíchnutí i proříznutí.
  • Vícevrstvý nylonový oplet o hustotě 120tpi pro nízkou hmotnost a skvělé odvalování.
  • Konstrukce ProWaLL – ochranné zesílení bočnic pro lepší odolnost proti propíchnutí.
  • Tubeless-Ready – bezdušové použití se snadnou montáží a odolnými patkami.
  • Hustota směsi: 120 tpi
  • Doporučená šířka ráfku: 25 mm
  • Hmotnost: 660 g (2.2)

Technologie:

ProWALL
Technologie ochranného zesílení bočnice pláště pro lepší odolnost proti propíchnutí a stabilnější projev při použití nízkých tlaků vzduchu v plášti. Přidaná vrstva nylonové textilie přes oplet na bočnici zvyšuje odolnost nejenom proti proříznutí a procvaknutí, ale také vylepšuje celkové chování pláště v zatáčkách a umožňuje tak lepší ovládání kola a přesnější držení stopy. Tyto vlastnosti byly dosažené bez kompromisů na hmotnosti pláště a efektivitě přenosu síly ze šlapání, takže pláště s touto technologií jsou perfektní pro použití v závodním XC nasazení až po agresivní Trail ježdění, když jsou doplněné vhodnou kostrou (120tpi respektive 60tpi).

SmartGRIP
Špičková pryžová směs je produktem zkušeností Pirelli nabytých z off-road závodních okruhů pro 2 i 4 kola po celém světě. Inženýři Pirelli vyvinuli směs kde skloubili zdánlivě protikladné vlastnosti odolnost a chemickou přilnavost. Směs tak zaručuje maximální možnou odolnost proti proříznutí a propíchnutí, při zachování maximální mechanické a chemické přilnavosti a záběru za suchých i mokrých podmínek na různých površích. Není tak třeba tolik přemýšlet nad volbou pláště.

Směs si zároveň zachovává solidní životnost a odolnost proti opotřebení.

Výsledkem je delší životnost jízdních vlastností pláště, který nejenom že má výbornou přilnavost a záběr v protichůdných podmínkách jako jsou sucho a mokro, ale také si tyto jízdní charakteristiky udržuje, jak se vzorek opotřebovává. Na rozdíl od vícesměsných gumových směsí (dvou nebo tří), jednosměsné složení SmartGRIP umožňuje vyrovnané jízdní vlastnosti v průběhu opotřebovávání pláště a jeho celé životnosti.

O značce Pirelli