OBJEVTE YETTIHO PF SVĚT

Už více než 10 let připravujeme speciální autorská PFka s motivem nejslavnější horské postavy světa. Každý rok na totožné zadání vybraný výtvarník, ilustrátor nebo grafik vytvoří podobu Yettiho v letním cyklistickém a zimním lyžařském hávu. Pojďte si projít historii a desítku podob mytické postavy pohybující se divoce po kopcích a horách.


* * *
PF2022 z dílny Saki Matsumoto (松本 沙希)

Saki Matsumoto je ilustrátorka z Tokya, aktuálně žijící v Praze. Kořeny japonské kultury a umění se objevují napříč celou její tvorbou. A i proto se náš Yetti 2022 prohání po kopcích s dalšími kultovními postavičkami ze země vycházejícího slunce. Na cyklistickou stranu přidala Saki postavu Yamabiko - malého tvora, něco mezi psem a opičkou, u kterého se má za to, že může za ozvěnu v horách a údolích. Na zimní straně se k Yettimu připojila Yukinko, sněhové děťátko. Práci autorky můžete sledovat na portále Behance nebo na jejím Instagramu

Vše nejlepší do nového roku 2022!

OČEKÁVEJTE VE SVÝCH DOMOVNÍCH A EMAILOVÝCH SCHRÁNKÁCH

 

!!!
YETTIHO EXISTENCE NEBYLA VĚDECKY PROKÁZÁNA, MY HO ALE VE VINDYŠOVĚ TOVÁRNĚ VÍDÁME PRAVIDELNĚ. KAŽDÝ ROK S UMĚLCI TROCHU JINAK.

Yetti pochází z nejvyššího pohoří světa Himálaje, kde v jazyce šerpů znamená "divoké horské zvíře". Yetti je údajně 2-3 metry vysoký lidoop (...lépe řečeno hominid, ale kdo ví, co je hominid :) ... s hustou červenou, hnědou nebo černou srstí pohybující se divoce v horách. Legendy o Yettim se však neomezují pouze na Himálaj. Svou podobu divokého dvounohého zvířete mají i na severoamerickém kontinentu (Bigfoot) nebo třeba v Austrálii (Yowie), a dokonce i na hranici východní Evropy, přesněji na Kavkaze (Zana).

My jsme po Yettim pojmenovali vlastní softwarový systém, který nám prochází celou firmou. Vlastně je to Yetti, kdo to tady ve Vindyšově továrně všechno řídí. Nikdo nemůže s jistotou říci, že zná jeho skutečnou podobu. Dohadů, povídaček a historek je spoustu. My v SBCR vídáme Yettiho na přelomu roku pokaždé jinak. Užijte si to s námi.


!!!
Ohlédnutí za celou sérií

Už více než 10 let připravujeme na přelom roku speciální autorská pfka. Každý rok na totožné zadání vybraný výtvarník, ilustrátor nebo grafik vytvoří motiv našeho Yettiho v letním a zimním hávu. Pojďte si projít celou historii a desítku podob nejslavnější horské postavy světa.

2022
Saki Matsumoto (松本 沙希)

Saki Matsumoto je ilustrátorka z Tokya, aktuálně žijící v Praze. Kořeny japonské kultury a umění se objevují napříč celou její tvorbou. A i proto se náš Yetti 2022 prohání po kopcích s dalšími kutovními postavičkami ze země vycházejícího slunce. Na cyklistickou stranu přidala Saki postavu Yamabiko - malého tvora, něco mezi psem a opičkou, u kterého se má za to, že může za ozvěnu v horách a údolích. Na zimní straně se k Yettimu připojila Yukinko, sněhové děťátko. 

2021
KRISTINA DUFKOVÁ

2019
PŘEMYSL PONÁHLÝ

.

2017
NASTIA SLEPCOVA

2016
JAN GRUML

2014
JAN TUREK

Archiv průběžně doplňujeme a taky rovnou vymýšlíme co pochystat v dalším roce!
Přejeme vám krásné Vánoce, divoký Silvestr, klidný Nový rok a hodně kilometrů na svahu, v terénu a na silnici!

Za SBCR přeje Yetti,
nejslavnější horská postava, co teď sídlí ve Vindyšově továrně

- - -

DALŠÍ ARTOVÉ KOUSKY Z NAŠEHO ARCHIVU