ONE-TO-ONE | FIZIK
SEDLO NA MÍRU

Fizik uvádí na trh zcela nový program One-to-One, díky němuž můžete získat své jedinečné sedlo na míru! Od vstupního měření, které využívá biometrických údajů jezdce a profilu otlačení, přes návrh a výrobu v samotné Itálii v centrále Selle Royal až po unikátní sedlo. 
To je nový program One-to-One. 

Jsme opravdu nadšeni, že právě my vám můžeme program One-to-One představit a nabídnout.

Zároveň patříme mezi prvních 25 obchodů na světě, které mají možnost vám program One-to-One nabídnout a v ČR jsme v roce 2024 jediní.

PRO VÁS A VAŠE POTŘEBY

Program One-to-One umožňuje vytvářet sedla šitá na míru na základě individuálních biometrických údajů jezdce. Zaznamenáním tlaku, který cyklista vyvíjí na sedlo, dynamicky zachyceného při jízdě, zmapuje jedinečný profil tlaku a použije tato data k vytvoření 3D tištěného sedlového polstrování na míru, které nabízí bezkonkurenční zlepšení v oblasti pohodlí i výkonu.
Fizik tak posouvá svou řadu Adaptivních sedel s 3D tiskem na další úroveň a program One-to-One představuje vrchol osobního designu a inženýrství založeného na datech.

DŮVOD PROGRAMU ONE-TO-ONE?

Sedlo je nejkritičtějším kontaktním bodem mezi jezdcem a kolem samotným. Může tak hrát obrovskou roli v celkovém zážitku, pohodlí i výkonu. Správný výběr a nastavení sedla je závislé na mnoha faktorech, jakými jsou například jezdec samotný, geometrie kola, styl jízdy, tvar sedla nebo poloha sedla. Každý cyklistika je jedinečný, má různé zkušenosti, historii zranění, tvar sedacích kostí, citlivost a toto všechno jsou faktory, které ovlivňují, jak na sedle sedíme a jak se na něm cítíme.
Standardní přístup One-to-Many je řešením pouze některých problémů, a právě proto vznikl program One-to-One, který řeší veškeré individuální problémy jezdce v oblasti pohodlí a výkonu.

----------

SPOLUPRÁCE

Program One-to-One je součástí Fizik Concepts, tedy mezioborové spolupráce mezi předními odborníky a akademiky v oboru, kteří provádějí výzkum a analýzu technologií, designu, fyziologie a bike fittingu.

GEBIOMIZED

GebioMized je nejrozšířenější společností pro tlakové mapování mezi profesionály v oblasti bike fittingu.
Fizik a GebioMized společně provedli rozsáhlý výzkum zahrnující stovky měření a testování subjektů, rovnoměrně rozdělených mezi muže a ženy, napříč všemi disciplínami, s cílem identifikovat klíčové parametry. Společně se tak podařilo vyvinout kombinaci vhodného hardwaru a softwaru, který umožnil vznik programu One-to-One.


CARBON

Společnost Carbon je tvůrcem technologie Digital Light SynthesisTM, neboli revoluční platformy 3D tisku, která zcela změnila tradiční proces výroby sedel.
Fizik a Carbon spolupracují už od úplně prvního adaptivního sedla, a proto tak zůstávají partnery i při uvádění této revoluční novinky – výroba sedla na míru, tak aby sedělo jedinečným požadavkům každého cyklisty.


JAK TO FUNGUJE?

1. Zaměření na data, na kterých záleží
Měření tlaku zahrnuje sílu, kterou jezdec přenáší na sedlo, a také to, jak je tato síla rozložena na povrchu sedla. Tlak na sedlo se totiž během jízdy neustále mění v závislosti na tom, jak se mění pozice jezdce nebo styl jeho jízdy, a to je klíčové pro dynamické zachycení měření tlaku při skutečném pohybu.
Proto ve spolupráci s GebioMized byla vyvinuta podložka Pressure Sensor Mat, která je schopná měřit tlak v 64 bodech rozmístěných po povrchu sedla a přenášet data v reálném čase prostřednictvím vestavěného Bluetoothu.
V porovnání s tradičním přístupem, který se zaměřuje primárně na měření vzdálenosti sedacích kostí je měření tlaku při jízdě odrazem skutečné polohy posedu na kole a umožňuje tak analyzovat klíčové parametry, na kterých opravdu záleží. Údaje o tlaku z každého měření jsou zaznamenány jak při standardní jízdě na řídítkách (MTB), tak i v beranech a v pákách u silničních kol nebo gravel kol. Poté jsou data analyzována společně s pohlavím jezdce, disciplínou, stylem jízdy, atd., aby byl zajištěn co nejpřesnější výstup pro výrobu sedla na míru.

2. Správný výběr tvaru sedla
Vstupním krokem v programu One-to-One je určení ideálního tvaru sedla Fizik dle potřeb jezdce. K tomuto určení napomáhá odpovídající algoritmus, který bere v úvahu všechny klíčové parametry z počátečního měření. K dispozici je nejširší výběr sedel Fizik pro určení nejvhodnějšího tvaru.

3. Design vycházející z dat
Naměřené údaje na vhodně zvoleném tvaru sedla slouží ke zmapování 3D struktury, která na míru odráží specifické potřeby konkrétního jezdce, přizpůsobuje se jeho zatížení, kompenzuje asymetrii a řeší případnou nestabilitu. Finálním výsledkem je tedy sedlo opravdu na míru. Automatizovaný program poté převádí tato data do tiskových parametrů pro vytvoření unikátní Adaptivní sedlové vycpávky.
Program One-to-One je dostupný naprosto všem prostřednictvím speciálního měřícího setu, který máme jako jediní v Česku k dispozici na naší prodejně. Stačí si pouze přinést své vlastní kolo (cyklistické oblečení a tretry) a náš proškolený personál se už o všechno postará. Od prvního šlápnutí až po finální objednávku vašeho nového sedla na míru.

----------

FÁZE PROGRAMU ONE-TO-ONE

1. Analýza jezdce a sběr dat tlaku na aktuální sedlo
2. Výběr vhodného tvaru sedla Fizik a sběr dat tlaku na vybrané sedlo
3. Konfigurace sedla na míru a vytvoření objednávky
4. Finální kontrola a závazné odeslání objednávky

Cena sedla Fizik na míru z programu One-to-One se pohybuje v rozmezí 11 490 - 12 490 kč, dle zvolené specifikace. Cena zahrnuje také kompletní měření a odeslání vaší objednávky. 

----------

Články

10.09.2015

Jak vybrat cyklistické sedlo

Při výběru sedla zohledněte zejména jeho šířku, provedení (silniční vs. mtb, pánské vs. dámské, rekreační vs. závodní) a…

10.09.2015

Jak vybrat silniční kolo

Při výběru silničního kola zohledníte vaši jezdeckou úroveň, terén, v němž se pohybujete (jen silnice vs. občas pavé a…

10.09.2015

Jak vybrat horské kolo

Při výběru horského kola (neboli MTB) budete řešit, zda sáhnout po pevném nebo celoodpruženém modelu, zda vybrat průměr kol…

10.01.2023

Posedla v Ski a Bike Centrum Radotín

Cyklistická sedla Posedla nyní v Radotíně. Máme obrovskou radost, že Vám tyto 3D tištěná sedla na míru můžeme nabídnout právě…