Cyklistická helma Oakley Aro7 Road - matte white/prizm road

Přilba ARO7 představuje nejlepší volbu pro výkonnostně orientované cyklisty. Přilba ARO7 se svými integrovanými čočkami Prizm a designem s antireflexní vrstvou byla vytvořena pro nízký odpor a maximální účinnost. Systém ochrany mozku MIPS®, nastavitelný systém BOA® 360°. Více

9 190 Kč
 • Vyberte variantu pro upřesnění dostupnosti.

Základní informace

Kategorie Cyklo přilby pro náročné
Značka Oakley
Katalogové číslo FOS901512-9XL

Technické parametry

Velikost helmy S-(52-56), M-(55-59), L-(58-61)
Barva bílá
Konstrukce EPS, MIPS
Sezóna 2024
Provedení bez štítku, na časovku
Pokročilost závodní
Stavitelnost velikosti nastavitelné
Ostatní Bezpečnostní systém Mips®, Systém 360°, antimikrobiální vložka Ionic+™, skla odolná proti nárazu a rozbití, technologie Prizm
Velikosti S-(52-56), M-(55-59), L-(58-61)

Popis produktu

Přilba ARO7 představuje nejlepší volbu pro výkonnostně orientované cyklisty. Přilba ARO7 se svými integrovanými čočkami Prizm a designem s antireflexní vrstvou byla vytvořena pro nízký odpor a maximální účinnost, aby cyklistům mohla poskytnout konkurenční výhodu, kterou potřebují pro dosažení nejlepších výsledků.

Integrované čočky Prizm, používají jedinečný magnetický systém pro své pevné setrvání na místě. Systém je navržen tak, aby zajišťoval správné umístění čočky kvůli minimálnímu odporu prostředí a umožnění rychlého uchycení, odstranění a uložení. Stejně jako v případě klasických brýlí mohou být integrované čočky uloženy na vrchní straně přilby s použitím stejného skrytého magnetického systému.

Tvar skořepiny bez ocasu podporuje různé polohy těla, díky čemuž je přilba celkově lepší pro četné případy použití. Ať už se jedná o velký závod, tréning nebo jednoduše o denní jízdu, ARO7 je tak dynamická jako váš program.

Vnitřní větrací kanály v pěnovém polystyrénu (EPS) spojují přední větrací otvory se zadními výfukovými otvory a tím zvyšují celkové proudění vzduchu. Umístění každého větracího otvoru pomáhá regulovat teplotu těla nuceným průchodem vzduchu nad vrchní částí vaší hlavy a umožňuje vám zůstávat chladným, i když se vaše jízda zahřívá.

Hlavní přednosti a parametry:

 • Systém ochrany mozku MIPS®
 • Nastavitelný systém BOA® 360°
 • Antimikrobiální vložka Ionic+™
 • Hydrofobní povrch zorníku odpuzuje vlhkost a nečistoty
 • Zorníky s technologií PRIZM
 • 100% ochrana před všemi složkami UV záření ( UVA/UVB/UVC
 • Certifikace: CPSC 1203, EN1078 a ANZ2063
 • S (52–56 cm) / M (55–59 cm) / L (58–61 cm)

Zorník:

 • Typ: Prizm Road
 • Propustnost: 20%
 • Kategorie ochrany: S2
 • vhodné do jasného až polojasného počasí

Technologie:

MIPS - Multi-Directional Impact Protection System

MIPS je kluzná vložka mezi EPS skořepinou (tělem přilby) a vnitřními výstelkami. V případě nárazu pod úhlem se EPS skořepina přilby protočí o několik milimetrů po MIPS vrstvě, a uchrání tak hlavu a mozek před prudkým rotačním trhnutím.
Přestože je tento pohyb pouze v řádu několika milimetrů, výsledkem je, že MIPS výrazně sníží množství rotační síly, která by jinak mohla být přenesena až na mozek.

Více o technologii PRIZM

Oakley PRIZM je technologie, která revolučně mění způsob, jakým vnímáme svět skrze sluneční brýle. Tato technologie umožňuje výrazně zlepšit kontrast, ostrost a barevné rozlišení, což znamená, že můžete vidět věci, které by Vám jinak zůstaly skryty. Princip fungování Oakley PRIZM spočívá v tom, že filtruje určité vlnové délky světla, aby zlepšil Váš vizuální zážitek. Každý zorník je navržen tak, aby filtroval specifické barvy, což zvyšuje kontrast a pomáhá odhalovat i ty nejmenší detaily.

Hlavní benefity

 • vylaďuje vizuální ostrost, abyste lépe a čistěji viděli a mohli dříve reagovat
 • zlepšuje rozpoznávání barev a umožňuje zaměřit se na to, co potřebujete vidět
 • optimalizuje schopnost vidět a sledovat pohybující se objekty ve vašem zorném poli

Jak technologie PRIZM funguje

Díky speciálně vyvinutým aditivům, přidávaným do zorníků při výrobě, filtruje zorník Prizm optický „šum“ ze světla, které narušuje rozlišování barev. Můžete si tuto technologii představit jako ultraprecizní barevné ladění, které je navrženo specificky pro prostředí vašeho sportu či aktivity.

Sluneční brýle Oakley Vám také vytáhnou barvy, které chcete a potřebujete vidět. Konvenční sluneční brýle jsou jako ovládání hlasitosti. Společně s hlasitostí stáhnete i vlnové délky zvuku bez úpravy ladění. Naproti tomu stereo ekvalizér umožňuje upravovat zvuk společně s nastavením basů a výšek ve specifických částech spektra. A přesně tak funguje Prizm ve světelném spektru: jemně vylaďuje jednotlivé části barevného spektra.

O značce Oakley

Americký výrobce špičkových lyžařských a sportovních brýlí.